Jak właściwie nakładać róż na policzki

Jak właściwie nakładać róż na policzki

Masz już ulubiony produkt do policzków? Jeśli jesteś fanką looku delikatnie muśniętego różem, podpowiemy Ci, jak wykonać taki makijaż i przede wszystkim – jak uniknąć błędów.

Lubisz efekt różu na policzkach, ale nie jesteś przekonana, czy właściwie go nakładasz? Nie jesteś w tym sama! Wiele dziewczyn i kobiet, mimo wprawy w makijażu, nadal popełnia błędy. Jeśli używasz różu, jest o nie niezwykle łatwo. Jak odpowiednio stosować ten produkt? Zobacz nasze wskazówki.

Krok pierwszy to pędzle do różu

Powiedz „tak” profesjonalnym pędzlom do różu. Dlaczego warto je mieć? Dzięki tym akcesoriom nadkładanie produktu jest o wiele łatwiejsze. Zresztą, róż to jeden z kosmetyków kolorowych, którego aplikację przy pomocy puszka czy palców ciężko sobie wyobrazić.

Pędzle do różu mają wiele zalet. Jakich? Po pierwsze: oszczędność. Nabierasz wystarczającą ilość produktu, a jego nadmiar możesz strzepać z powrotem do pudełka z kosmetykiem. Produkt zostaje zużyty w 100%. Po drugie: przyjemna aplikacja. Pędzle muskają skórę, a codzienny makijaż nakłada się naprawdę miło. Po trzecie – i najważniejsze: unikanie błędów. Być może i Tobie zdarzyła się sytuacja, gdzie róż miał być ostatnim krokiem w make-upie, a w efekcie różowa plama zepsuła cały makijaż. Pędzel niweluje to ryzyko. Jak nim pracować?

Ile różny nabrać na pędzel?

Sedno makijażu różem tkwi w ilości nakładanego produktu. Przy pomocy odpowiedniego akcesorium jesteś w stanie budować kolor. Na początek nabierz odrobinę produktu i wykonuj koliste ruchy, rozcierając róż na policzkach. Jeśli efekt Cię nie zadowala, możesz nabrać odrobinę więcej kosmetyku. Pamiętaj jednak, że przesadna ilość wygląda nienaturalnie.

Gdzie malować?

Jednym z błędów jest nieodpowiednie umiejscowienie różu na twarzy. Warto wiedzieć, że różu nie wolno aplikować tak jak bronzera. Nie nakładaj go więc pod linią kości policzkowych, ani nie używaj do konturowania twarzy. Zadaniem różu nie jest wyszczuplenie konturu, a raczej nadanie świeżości cerze. W którym miejscu malować różem? Aplikuj go dokładnie na kości policzkowe. Możesz sobie to ułatwić. Uśmiechnij się i rozetrzyj kosmetyk od kości policzkowych, gdzie powinno być go najwięcej, po szczyt „jabłuszka”, które powstało przy uśmiechu. Blendowanie produktu pędzlem o skośnym włosiu jest dużo łatwiejsze.