DEC Poland Tekpro – mielecka firma na rzeszowskim rynku pracy

DEC Poland Tekpro – mielecka firma na rzeszowskim rynku pracy

Zaczynali jako trzyosobowa firma, dziś jest ich blisko setka i planują kolejne zatrudnienia. Ze względu na specyfikę B2B nie są szeroko rozpoznawalni, ale ich urządzenia i instalacje pracują na terenie zakładów największych globalnych koncernów.

DEC Poland Tekpro z Mielca to szwajcarsko-duńska firma projektowa, należąca do grupy DEC, oferująca rozwiązania dla klientów na całym świecie. Firma dostarcza kompletne instalacje oraz urządzenia służące do transportu i obsługi proszków w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jej kluczową misją jest zapewnienie najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa zarówno dla operatorów jak i obsługiwanych materiałów sypkich.

Skromne początki – dalekosiężne plany

DEC Poland Tekpro rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku w Mielcu. Początkowo niewielkie przedsięwzięcie zajmujące jedno biuro i zatrudniające łącznie trzech pracowników, szybko nabierało rozpędu. Obecnie po 10 latach istnienia firma zatrudnia ponad 100 pracowników, z czego większość stanowią osoby wysoko wykwalifikowane – konstruktorzy, automatycy, monterzy, kierownicy projektów.

Firma nie stoi w miejscu – cały czas szuka dalszych możliwości rozwoju. Jedną z nich jest otworzenie nowego biura technicznego w nowoczesnym biurowcu SkyRes w Rzeszowie. Dyrektor Techniczny DEC Poland Tekpro, Krzysztof Burghardt mówi: „Chcemy być bliżej naszych pracowników. Rzeszów znacząco rozwinął się w ciągu ostatnich 20 lat, młodzi ludzie kończą tutaj studia i rozglądają się za pracą na miejscu – nie chcemy czekać, czy mieć nadzieję, że wrócą do Mielca, albo że sami znajdą naszą firmę. Wolę, żebyśmy mogli wyjść im naprzeciw – dlatego zdecydowaliśmy o otworzeniu nowego biura technicznego.”

Obecnie DEC Poland Tekpro poszukuje osób na stanowiska: konstruktor, automatyk, monter. Planowane jest zatrudnienie około 50 kolejnych osób w przeciągu najbliższych 2 lat.

„Szukamy specjalistów”

Firma działa na wymagającym rynku, gdzie standardy wykonania zawsze stanowią wyzwanie. Ma to szczególne zastosowanie dla klientów z branży farmaceutycznej, gdzie aktywne składniki używane w produkcji leków, nie dość że są niezwykle kosztowne, to w dodatku bez odpowiedniego przetworzenia, bywają bardzo szkodliwe. Specyfika składników farmaceutycznych sprawia, że niekiedy pojedyncza cząstka wielkości ziarenka soli, może nieść ze sobą olbrzymie konsekwencje dla ludzkiego organizmu. DEC Poland Tekpro z dumą przedstawia swoje osiągnięcia w dziedzinie izolacji procesów farmaceutycznych: „Nasze izolatory oraz inne urządzenia, skutecznie funkcjonują na całym świecie” – mówi Krzysztof Burghardt – „Dlatego właśnie potrzebujemy najlepszych ludzi w naszym zespole, specjalistów pewnych tego co robią, pewnych własnej wiedzy i umiejętności.”

Adres siedziby w Mielcu DEC Poland Tekpro to ul. Wojska Polskiego 9, 39-300 Mielec.

Nowo otwarte biuro firmy zlokalizowane jest w budynku SkyRes, przy ul. Warszawskiej 18, 35-205 Rzeszów.

Artykuł sponsorowany.