Prowadzisz warsztat samochodowy? Zobacz, jak obniżyć koszty eksploatacyjne

Prowadzisz warsztat samochodowy? Zobacz, jak obniżyć koszty eksploatacyjne

Prowadząc swój warsztat samochodowy na pewno zauważyłeś, że koszty eksploatacyjne potrafią dać w kość. Szczególnie bolesne bywają rachunki za prąd, bo czego jak czego, ale energii elektrycznej zużywa się w warsztacie całkiem sporo. Czy w takim razie właściciele warsztatów znaleźli się w sytuacji bez wyjścia i muszą płacić niebotyczne sumy za rachunki za prąd? Nie uznajemy takiego scenariusza. Zobacz, co możesz zrobić i co osobom takim jak ty radzi rzeszowski sprzedawca energii – Po Prostu Energia.

Proste rozwiązania bywają najlepsze

Zacznijmy od najbardziej oczywistego rozwiązania, czyli wymiany żarówek. Być może wydaje ci się, że to banał, ale dopóki tego nie zrobisz, nie uświadomisz sobie, jak wiele na tym tracisz. Czy wiesz, że „zwykłe” 72-watowe świetlówki zużywają prawie tyle samo prądu, co 40-calowy telewizor? Zdecydowanie bardziej opłaca się zainstalować diody LED, które emitują światło o takim samym natężeniu, a pobierają tylko 24 W. Instalując oświetlenie LED zyskasz nawet więcej, bo dzięki jego długiej żywotności nie będziesz musiał go wymieniać przez następne 10 lat.

Niech światło wyłącza się samo, kiedy wychodzisz z pomieszczenia

Kolejny oczywisty sposób na oszczędność energii to gaszenie niepotrzebnego oświetlenia. Nie każemy ci jednak o tym pamiętać – czujnik ruchu będzie to robił za ciebie. W warsztacie samochodowym jest kilka pomieszczeń z dużą rotacją, np. biuro. Czujniki ruchu rozwiążą problem niepotrzebnego zużycia prądu i zmniejszą sumę, która widnieje na twoich rachunkach za prąd.

Sprawdź, którędy ucieka ci energia

W celu zmniejszenia wydatków na energię warto też sprawdzić szczelność drzwi i okien, aby zminimalizować straty ciepła. Upewnij się również, że nie zastawiasz grzejników.

Powiedz pracownikom, jakie są ich obowiązki

Statystyki mówią, że jeśli twój warsztat zatrudniałby 10 pracowników, z których każdy wiedziałby dokładnie, co ma robić, mogłoby ci to przynieść oszczędności rzędu 6 500 zł rocznie. Wszystko dlatego, że jasny podział obowiązków przekłada się na bardziej przemyślane zużycie energii. Upewnij się więc, że twoi pracownicy wiedzą, co do nich należy.

Ponad 50% mniejsze koszty prądu w zamian za remont dachu

To rozwiązanie jest tylko dla tych, którzy są w stanie sporo zainwestować, żeby w dłuższej perspektywie zaoszczędzić energii więcej, niż przy stosowaniu jakiegokolwiek innego rozwiązania. Mowa o luksferach zamontowanych w dachu. Luksfery to tzw. „szklane pustaki”, wykorzystywane do wypełniania konstrukcji stropowych. Najprościej mówiąc, pełnią funkcję okien w dachu. Jeśli w twoim warsztacie uda się zamontować 8-10 2-warstwowych luksferów o wymiarach 1 m x 1 m każdy, zaoszczędzisz za prądzie ponad 50%, bo w środku będzie tak jasno, jak na zewnątrz. Oświetlenie będziesz włączał tylko okazjonalnie, przede wszystkim w zimie.

Co właścicielom warsztatów radzi sprzedawca prądu Po Prostu Energia?

Działaniem, które przyczyni się do długoterminowych oszczędności twojego warsztatu w Rzeszowie jest wybór odpowiedniego sprzedawcy prądu. Dobry sprzedawca pomoże ci dopasować odpowiednią taryfę i doradzi ci, jak oszczędzać energię. Firma Po Prostu Energia radzi, aby przed zakupem porównać oferty kilku sprzedawców i wybrać tę, która pozwoli na największe oszczędności. Podkreśla jednak, żeby nie dać się zwieść krzyczącym nagłówkom obiecującym obniżenie kosztów, które w rzeczywistości są tylko pustymi chwytami marketingowymi. Dlatego wejdź na stronę Po Prostu Energia i oblicz z pomocą kalkulatora, ile naprawdę możesz zaoszczędzić.