Czy pożyczki on-line mają wady?

Czy pożyczki on-line mają wady?

Po pożyczkę wcale nie musimy udawać się do placówki banku albo firmy pożyczkowej – teraz możemy otrzymać ją również całkowicie przez internet!

Kiedyś, gdy chcieliśmy dostać pożyczkę, musieliśmy zdobyć szereg dokumentów potwierdzających naszą zdolność kredytową i zanieść je do placówki banku albo firmy pożyczkowej. Cały proces rozpatrywania wniosku także przeciągał się często na kilka dni. Teraz jednak sytuacja wygląda inaczej i pożyczki możemy otrzymywać o wiele łatwiej – nie tylko stacjonarnie, ale także on-line.

Pożyczki on-line – w banku i pozabankowo

Obecnie szybkie pożyczki on-line możemy otrzymać zarówno w bankach, jak i w pozabankowych firmach pożyczkowych. Do wyboru mamy pożyczki chwilówki, które udzielane są najczęściej na okres jednego miesiąca – taką ofertę ma GetBucks, a także możemy zdecydować się na pożyczki ratalne, które możemy rozłożyć na większą liczbę rat do spłaty.

Pożyczki internetowe są przede wszystkim wygodne – możemy otrzymać je bez wychodzenia z domu, czyli możemy dzięki nim oszczędzić sporo casu. Także pozwalają nam na uzyskanie potrzebnych środków niemalże od ręki – szybkie pożyczki on-line to błyskawiczne rozpatrzenie wniosku, dlatego środki na koncie możemy mieć nawet w kilkanaście minut.

Także pożyczkę przez internet dostaniemy na dogodnych warunkach – bez potrzeby dostarczania szeregu dokumentów, na przykład zaświadczeń o zarobkach od pracodawcy, jak ma to miejsce w GetBucks.

Pożyczki on-line nie bez wad

Warto jednak wskazać, że pożyczki internetowe nie pozostają bez wad. Przede wszystkim są one dobrym wsparciem wtedy, gdy potrzebujemy mniejszych sum – zwykle to kilkudziesięciu tysięcy złotych zależnie od naszej zdolności kredytowej.

Także pożyczki on-line nie dostaniemy wtedy, gdy nie mamy własnego konta bankowego – jest niezbędne nie tylko do uzyskania przelewu, ale też do weryfikacji naszej tożsamości.

Musimy także mieć się na baczności, szczególnie w przypadku pożyczek pozabankowych on-line, ponieważ możemy narazić się na kradzież tożsamości i pieniędzy. Najlepiej wybierać wtedy zaufane firmy pożyczkowe, na przykład GetBucks.