Policjanci poszukują 17-letniego Szymona Kołodzieja

Policjanci poszukują 17-letniego Szymona Kołodzieja

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionego 17-letniego Szymona Kołodzieja, mieszkańca Trzebosi. Zaginiony Szymon Kołodziej wczoraj około godz. 19, podczas spaceru z matką, odjechał rowerem typu górskiego koloru czarnego w kierunku miejscowości Kąty Trzebuskie i zaginął. Do chwili obecnej nie powrócił. Z uwagi na stan zdrowia zaginiony może znajdować się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Chłopiec powinien przyjmować leki, jest osobą zamknięta w sobie i unikającą kontaktu.

Zaginiony Szymon Kołodziej
Rysopis:
wzrost 172 cm, średnia budowa ciała, włosy krótkie ciemne, oczy piwne, uszy normalne, nos prosty, uzębienie pełne, sylwetka przygarbiona, zaginiony chodząc – porusza się drobnymi krokami.

Ubiór:
koszulka koloru szarego z zielonymi napisami, spodenki w kratkę do kolan, sandały koloru brązowego.

Około godz. 21 policjanci z komisariatu w Trzebownisku zostali zawiadomieni przez matkę zaginionego. Wieczorem była na spacerze z synem. Jadący rowerem chłopiec w pewnym momencie przyspieszył i oddalił się, a matka straciła go z oczu.Próbowała odszukać go na własna rękę, a gdy to się nie udało zawiadomiła policjantów.

Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego rzeszowskiej komendy, który w rejon poszukiwań skierował służby. W poszukiwania włączyli się strażacy ochotnicy z Sokołowa Małopolskiego, Nienadówki Górnej i Trzebosi. O pomoc poproszono również Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.

Informację o zaginięciu wraz ze zdjęciem i rysopisem zaginionego dyżurny przekazał do wszystkich patroli. Policjanci sprawdzili również szpitale w Rzeszowie, jednak do żadnego z nich nie trafił zaginiony 17-latek.

Poszukiwania prowadzone były całą noc. Uczestniczyło w nich łącznie 57 policjantów, 25 strażaków oraz dwa zespoły ratowników STORAT z psami. Podczas poszukiwań ratownicy STORAT przeszukali obszar o powierzchni 57 hektarów. Jednak do tej pory nie udało się odnaleźć zaginionego Szymona. Poszukiwania prowadzą policjanci z rzeszowskiej komendy i jednostek podległych.

Osoby, które widziały zaginionego, znają miejsce jego pobytu lub posiadają informacje mogące przyczynić się do jego odnalezienia, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 13, tel. 17 858 33 10 lub 997.