To ostatnia szansa na studia. WSIiZ kończy rekrutację!

To ostatnia szansa na studia. WSIiZ kończy rekrutację!

Do 29 września można składać podania na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczelnia przygotowała dla kandydatów atrakcyjne kierunki studiów, podczas których studenci będą mogli realizować staże i otrzymywać za nie 2300zł na rękę. Atuty oferty WSIiZ to przede wszystkim kształcenie praktyczne i indywidualne podejście do studenta.

Oferta edukacyjna uczelni w tym roku jeszcze skuteczniej odpowiada na potrzeby rynku pracy. Kandydaci na studia w roku 2018 mogą być pewni, że wybierając praktyczne studia we WSIiZ, wybierają udaną karierę zawodową. Efekty takiego kształcenia widać na rynku pracy – według ministerialnych badań absolwenci WSIiZ najkrócej spośród absolwentów wszystkich uczelni podkarpackich szukają pracy.

– Wsłuchujemy się w potrzeby rynku pracy. Kształcimy na kierunkach ważnych dla gospodarki. Program studiów omówiliśmy z przedsiębiorcami, którzy od lat z sukcesami działają w świecie biznesu, a nasi studenci i absolwenci są szybko zatrudniani. Kandydaci na studia we WSIiZ mają więc pewność, że powierzając nam swoje wykształcenie będą zadowoleni – podkreśla dr Andrzej Rozmus, Prorektor WSIiZ ds. Nauczania.

Chcąc jeszcze lepiej przygotować absolwentów do wejścia na rynek pracy Biuro Karier WSIiZ pozyskało 5 mln zł na realizację praktyk i staży w najlepszych firmach w regionie.

– Jedną z głównych korzyści jest zdobywanie przez studentów doświadczenia zawodowego, które jest wysoko cenione przez pracodawców. Na bieżąco ich szkolimy, rozwijamy i proponujemy realizację wysokiej jakości płatnych praktyk w najlepszych firmach i instytucjach. W trakcie staży studenci otrzymują również miesięczne stypendium w wysokości 2300 zł netto – wyjaśnia Aleksandra Bigas, koordynator projektów płatnych praktyk.

– Sukces zawodowy naszych absolwentów jest celem naszego istnienia i działania. Robimy wszystko, żeby dopasować się najlepiej do potrzeb otoczenia – dzięki temu możemy przekazać im wiedzę umożliwiającą dobre funkcjonowanie po studiach. I to niezależnie od branży, na którą się zdecydują – dodaje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ.

Praktycy z działających w Rzeszowie firm współpracują z uczelnią, dzieląc się swoim doświadczeniem i praktycznymi umiejętnościami.
– To ludzie, którzy wiedzą czym jest praca i prowadzenie biznesu, a co ważniejsze, wiedzą komu chcą ją dać. Ucząc naszych studentów, praktycy biznesu poszukują jednocześnie pracowników do swoich firm. Każdego roku studenci WSIiZ są zatrudniani przez firmy współpracujące z uczelnią. To jedna z najważniejszych korzyści płynących z praktycznego modelu kształcenia, jaki realizujemy – wyjaśnia Dominik Łazarz.

Długa lista sukcesów naukowych, artystycznych, sportowych czy – wreszcie zawodowych – studentów i absolwentów WSIiZ, to przekonywujący dowód na to, iż uczelnia potrafi zadbać o wszechstronny rozwój tych, którzy jej zaufali.

Sukces I tury rekrutacji potwierdza, że młodzi ludzie chcą powierzyć swoją zawodową przyszłość właśnie Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie!

Rekrutacja trwa do 29 września 2018 roku. Podania można składać od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 w Dziale Rekrutacji WSIiZ, który mieści się w siedzibie uczelni przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. Dodatkowo w dwie ostatnie soboty września (22 i 29.09) Dział Rekrutacji będzie czynny od 9:00 do 14:00.

Lista kierunków oferowanych w II turze rekrutacji opublikowana została w serwisie internetowym uczelni: wsiz.rzeszow.pl.


Artykuł sponsorowany.