Dietomed Dietetyk Rzeszów radzi – jak skutecznie się odchudzać

Dietomed Dietetyk Rzeszów radzi – jak skutecznie się odchudzać

Masz problemy zdrowotne, z utrzymaniem odpowiedniej wagi ciała? W Dietomed pomagamy skutecznie pokonać choroby, nadwagę czy problemy z anemią i bulimią.

Dietomed Centrum Dietetyki Rzeszów, Krosno, Sanok to nowoczesna poradnia dietetyczna, oferująca kompleksowe poradnictwo żywieniowe. Naszą pasją jest pomoc pacjentom z nadwagą, otyłością oraz dietą w chorobach. Zdrowa dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych bez zbędnej suplementacji oraz nie jest głodówką.

Po pierwsze, styl życia

Zmianę nawyków żywieniowych warto zacząć od pytań. Po co to robię? Co jestem w stanie zmienić? Jaki prowadzę tryb życia? Stosowanie kolejnej jednoskładnikowej diety, szybkiego odchudzania, wzmożonej aktywności fizycznej może przynieść zagrożenie dla naszego zdrowia. Styl życia jak i dieta powinna być dostosowana do nas a nie na odwrót. Lepsze są małe zmiany trwałe niż dwumiesięczna rewolucja. Dietetyk dostosuje indywidualne cele oraz będzie wsparciem na każdym etapie.

Odchudzanie

Skuteczna redukcja masy ciała powinna być przede wszystkim zdrowa. Zalecane tempo odchudzania to od 0.5kg do 1 kg tygodniowo. Dieta powinna być opracowana indywidualnie do każdego pacjenta nie tylko pod względem preferowanych dań, ale również chorób. Otyłość i nadwaga często łączy się z innymi zaburzeniami tj. podwyższonym cholesterolem, niedoczynnością tarczycy. W Dietomed przygotujemy dla Ciebie kompletny skuteczny i zdrowy plan żywnościowy dopasowany do Ciebie.

Żywienie w chorobach

Dietetyk pomaga nie tylko w odchudzaniu. Zaburzenia lipidowe, cukrzyca, anemia, choroby autoimmunologiczne, zespół jelita drażliwego to niektóre problemy z jakimi zgłaszają się pacjenci. Prawidłowa dieta zapobiega wielu chorobom oraz łagodzi ich przebieg. Dietetyk kliniczny dostosowuje dietę do wielu problemów zdrowotnych.

Psychodietetyka

Psychodietetyka to połączenie psychologii i dietetyki. Psychodietetyk wspiera pacjenta w dążeniu do zmian, wyznacza cele możliwe do realizacji, posiada umiejętność komunikacji z każdym pacjentem. Nawyki zmieniamy powoli dlatego w wielu przypadkach na początku współpracy pracujemy nad ograniczeniem spożywania słodyczy czy zwiększenia aktywności fizycznej.

mgr Anna Wargacka

Dietomed Dietetyk Rzeszów, odchudzanie