Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na koncert Yagi Kowalik

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na koncert Yagi Kowalik

Wokalistka wystąpi repertuarze „PIAF GRECO AZNAVOUR”, a koncert odbędzie się w dniu 28 października 2018 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie, ul. Okrzei 7. Wstęp kosztuje 15 zł. Bilety do nabycia w kasie WDK.

Yaga Kowalik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego “Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.

W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. ”Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze ud
ział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY.

Od tej chwili zafascynowana NIĄ opracowuje piosenki z jej repertuaru. Koncert ”Barbara-historia życia” otwiera cykl p.t. ‘Yaga Kowalik w repertuarze…” w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour.