Prawna obsługa firm – jakie działania obejmuje, kiedy warto?

Prawna obsługa firm – jakie działania obejmuje, kiedy warto?

Współpraca przedsiębiorstwa z prawnikiem lub kancelarią prawną to coraz popularniejsza praktyka, przede wszystkim w przypadku większych podmiotów. Porady prawne dotyczące działalności, przygotowanie i opiniowanie umów czy regulaminów, rejestracja, likwidacja czy przekształcenie spółek, a także reprezentacja Klienta w kontaktach z różnymi instytucjami to usługi, z których firmy korzystają najczęściej. Kiedy warto skorzystać z oferty kancelarii dla przedsiębiorców?

Założenie działalności gospodarczej

Powstawanie nowej firmy to przedsięwzięcie, które często potrzebuje opieki prawnika. Porada prawna może dotyczyć zakładania działalności – przede wszystkim spółek – oraz tworzenia umów, regulaminów i statutów, którymi firma będzie się posługiwać. Ta przezorność i zapobiegliwość może uchronić nas przed poważnymi problemami prawnymi w przyszłości.

Porady prawne

Porady prawne dla firm to świetna pomoc doraźna w przypadku wszelkich sytuacji budzących wątpliwości czy nawet konflikty. Porady prawne dotyczą często działalności Klienta, spraw pracowniczych, rejestrowania zmian w KRS, przekształcania spółek czy tworzenia opinii prawnych dla różnych sytuacji z życia firmy. Aby uzyskać poradę prawną nie trzeba mieć podpisanej stałej umowy współpracy z kancelarią.

Reprezentacja klienta

Współpraca z kancelarią prawną jest ważna, kiedy istnieje konieczność prowadzenia spraw o zadłużenia, kontaktów z administracją, sądami czy organami egzekucyjnymi oraz prowadzenia spraw pracowniczych. Obejmuje ona nie tylko reprezentację w imieniu firmy, ale i sporządzanie różnego rodzaju pism i dokumentów.

Windykacja wierzytelności

Kancelaria prawna jest cennym wsparciem w kontaktach z dłużnikami, dochodzenia swoich praw oraz windykacji wierzytelności. Często już samo pismo sporządzone przez kancelarię i wysłane do dłużnika może powodować oddanie zaległości.

Stała obsługa firmy czy pomoc doraźna?

Stała obsługa prawna firm to rozwiązanie polecane dla dużych przedsiębiorstw, często pracujących w różnych branżach, którzy muszą konsultować z kancelarią wiele spraw. W takiej sytuacji stała obsługa prawna nie tylko gwarantuje większą dostępność kancelarii, ale i obniża koszty. Pozostałym podmiotom wystarczy konsultacja w sytuacjach doraźnych.

Jak wybrać kancelarię prawną do obsługi firmy?

Do pomocy warto wybrać kancelarię, która posiada w zespole kilku pracowników specjalizujących się w różnych dziedzinach – dzięki temu przedsiębiorstwo zyskuje pewność, że niezależnie od sytuacji, oferowana pomoc prawna będzie bazować na wiedzy i doświadczeniu kancelarii. Warto również porównać pakiety usług oferowanych przez różne podmioty, szybkość reakcji w razie problemów, renomę kancelarii i oczywiście cenę. Skorzystaj z usług najlepszych prawników i adwokatów – Kancelaria KTMH w Rzeszowie.