Medycyna estetyczna zatrzymuje upływ czasu

Medycyna estetyczna zatrzymuje upływ czasu

Upływ czasu widoczny jest na skórze w postaci zmarszczek i jej mniejszej jędrności. Można go jednak zatrzymać przez zabiegi medycyny estetycznej.

Starzenie się jest indywidualną kwestią – u niektórych następuje dość szybko, u innych z kolei w znacznie późniejszym okresie. Niezależnie od tempa starzenia się skóry, można stosować specjalne zabiegi – medycyna estetyczna to sprawdzony wybór na walkę ze skutkami upływającego czasu.

Czym jest medycyna estetyczna?

Pod pojęciem medycyny estetycznej znajduje się pełna gama zabiegów, które nakierowane są na poprawę wyglądu pacjenta, a tym samym również na poprawę jego samopoczucia.

Na ogół medycyna estetyczna kojarzona jest z osobami dojrzałymi, ale warto wskazać, że nie ma ona żadnych ograniczeń wiekowych. Zabiegi tego rodzaju mogą być stosowane nawet u młodszych osób, u których występują różnego rodzaju defekty i niedoskonałości skóry twarzy i ciała.

Nowoczesna medycyna estetyczna korzysta z szerokiej gamy technik, między innymi wykorzystuje urządzenia laserowe, specjalne preparaty służące do wypełniania i wygładzania skóry, peelingi medyczne z użyciem kwasów. Jednym z ostatnich hitów jest także osocze bogatopłytkowe, które wytwarzane jest z krwi własnej pacjenta i posiada właściwości odmładzające i regenerujące.

Medycyna estetyczna – pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną

Pod względem swojego działania medycyna estetyczna lokuje się pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną.

Kosmetologia pozwala na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów, jednak nie jest tak skuteczna w zwalczaniu poważnych defektów skóry jak chirurgia plastyczna. Zabiegi chirurgiczne są z kolei mniej bezpieczne od tych kosmetycznych – wymagają odpowiedniego przygotowania i rekonwalescencji od pacjenta.

Pomiędzy tymi dwoma typami zabiegów lokuje się medycyna estetyczna. Jest ona jednocześnie bezpieczna – nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka skutków ubocznych, a także jest bardzo efektywna – pozwala na uzyskanie rezultatów porównywalnych z efektami zabiegów chirurgicznych.

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej?

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim pacjentom dostęp do szerokiej gamy zabiegów skoncentrowanych na różnych problemach skórnych. Zabiegi te mogą być prowadzone także profilaktycznie, na przykład jako zapobieganie zmarszczkom.

Dzięki pełnej gamie zabiegów można uzyskać tak dobre efekty – to powoduje, że aktualnie medycyna estetyczna jest stosowana zarówno przez kobiety, jak również przez mężczyzn z różnymi problemami skórnymi.

W związku z tym medycyna estetyczna stanowi skuteczne uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy oraz całego ciała.

Medycyna estetyczna pozwala na uzyskanie efektów takich jak:

 • niwelowanie zmarszczek i bruzd
 • modelowanie kształtu twarzy
 • uzupełnienie utraconej objętości twarzy
 • odmładzanie okolicy oczu
 • powiększanie i modelowanie ust
 • kompleksowe odświeżenie skóry
 • zmniejszenie widoczności blizn
 • zredukowanie przebarwień
 • usunięcie cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej
 • zmniejszenie widoczności rozstępów
 • likwidacja nadpotliwości
 • relaksacja żwaczy

Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej można otrzymać profesjonalną i kompleksową pomoc lekarzy i innych specjalistów w zakresie doboru najlepszych typów zabiegów.

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Dzisiaj medycyna estetyczna jest bardzo popularna i gabinety oferujące zabiegi w tym właśnie zakresie są dostępne na terenie całego kraju.

Dobry gabinet medycyny estetycznej powinien oferować zabiegi na wysokim poziomie, wykonywane przez lekarzy dermatologów albo chirurgów plastycznych posiadających stosowne uprawnienia.

Nie należy korzystać z usług oferowanych przez osoby bez właściwego przygotowania – istnieje wtedy wysokie ryzyko pojawienia się komplikacji, które mogą prowadzić do infekcji, deformacji twarzy.

Do skorzystania ze swojej oferty w zakresie medycyny estetyczne zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej dr Szczepańska. Gabinety dostępne są w dwóch lokalizacjach – w Rzeszowie i Mielcu.