Global Day of Coderetreat w PGS Software

Global Day of Coderetreat w PGS Software

17 listopada 2018 roku w ramach akcji Global Day of Coderetreat programiści z sześciu kontynentów i 106 miast na całym świecie równocześnie zmierzą się z wyzwaniami informatycznymi „Gry w życie”. Gospodarzem Coderetreat w Rzeszowie będzie PGS Software.

Podzielona na etapy impreza polega na przetestowaniu jak największej liczby rozwiązań problemu automatu komórkowego Game of Life, Johna Conwaya. Każda kolejna runda wprowadza dodatkowe ograniczenia, przez co za każdym razem pracujący w parach uczestnicy mierzą się z nowym wyzwaniem. Sesje kodowania przeprowadzane są w parach i przeplatane są z retrospekcjami – wszystko po to by ulepszać proces powstawania kodu. Podczas wydarzenia nie liczy się język programowania, a sama zabawa związana z tworzeniem kodu.

– Global Day of Coderetreat to świetna okazja do doskonalenia swoich umiejętności programistycznych w przyjaznej atmosferze, bez napięcia i pośpiechu, które zwykle towarzyszy komercyjnym projektom – tłumaczy inicjator spotkania Bartłomiej Rodak z wrocławskiego biura PGS Software.

W tym roku PGS Software po raz kolejny dołącza do tej inicjatywy ale po raz pierwszy robi to synchronicznie we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie.

– Zapraszamy wszystkie zainteresowane programowaniem osoby do wspólnego rozwijania swoich umiejętności – zachęca Mateusz Dronka z Rzeszowa. – Lata doświadczenia, ani język programowania nie mają znaczenia. Jeśli chcecie wspólnie testować różne technologie i chcecie wziąć udział w czymś niecodziennym to jesteście mile widziani.

Na Global Day of Coderetreat w Rzeszowie zapraszamy 17 listopada 2018 o godz. 8:30. Miejsce wydarzenia: PGS Software S.A., ul. Gen. Maczka 6, Rzeszów.

Wydarzenie jest bezpłatne ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod linkiem: http://www.softwaretalks.pl [prosimy o załączenie linku w tekście]