Botoks – pogromca zmarszczek mimicznych

Botoks – pogromca zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne to problem wielu kobiet. Na szczęście, można pozbyć się ich szybko i skutecznie – wystarczy jeden zabieg z użyciem botoksu!

Moją pojawić się już po dwudziestce – zmarszczki mimiczne, które są efektem ruchów mięśni twarzy, często widoczne są na skórze prędzej niż zmarszczki starzeniowe. Aby sobie z nimi poradzić, warto wybrać skuteczne metody – botox to obecnie najlepsza procedura, która dostępna jest w dobrych gabinetach medycyny estetycznej.

Czym dokładnie jest botoks? Jak działa? Na czym polega zabieg z użyciem botoksu? W końcu, gdzie można go wykonać, aby był bezpieczny?

Czym jest botox?

Pod pojęciem takim jak botox czy też botoks znajduje się związek produkowany przez bakterie – laseczki jadu kiełbasianego Clostridium botulinum. Toksyna botulinowa, ponieważ stosuje się również taką nazwę, jest jedną z najsilniejszych toksyn znanych człowiekowi. W niewielkich ilościach wykazuje jednak działanie lecznicze.

Botoks znalazł szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny, między innymi przy leczeniu kurczu twarzy i powiek, przy nadmiernych skurczach mięśniowych ciała, przy nadmiernej potliwości. Najszerszej znany jest jednak jako specyfik służący do likwidacji zmarszczek.

Botoks – najskuteczniejszy na zmarszczki mimiczne

Wysoka skuteczność botoksu przy niwelowaniu zmarszczek mimicznych wynika przede wszystkim ze specyfiki jego działania.

Toksyna botulinowa oddziałuje na układ nerwowy oraz na mięsnie. Powoduje miejscowe zablokowanie przewodnictwa nerwowomięśniowego, a tym samym zmniejsza ruchliwość mięśni, blokując impulsy nerwowe.

Jako że zmarszczki mimiczne są efektem ruchów mięśni twarzy, na przykład przy uśmiechaniu się czy marszczeniu czoła, botox pozwala na zablokowanie tych ruchów i wygładzenie zmarszczek. Umiejętnie wykonany zabieg nie powoduje jednocześnie pojawienia się „efektu maski”, dlatego tak ważne jest udanie się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej.

Botoks najlepiej sprawdza się na:

  • zmarszczki poprzeczne i poziome czoła
  • zmarszczki na dolnej powiece oka
  • kurze łapki w kącikach oczu
  • zmarszczki palacza – nad górną wargą
  • zmarszczki na szyi

Jak przebiega zabieg z użyciem botoksu?

Usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem botoksu polega na wstrzyknięciu w newralgiczne miejsca odpowiedniej dawki toksyny. Dochodzi wtedy do miejscowego porażenia skurczu mięśnia.

Od razu po dokonaniu zastrzyku efekt nie jest jeszcze widoczny – zaczyna stopniowo pojawiać się po kilku dniach, aby można było uzyskać go w pełni po około 7-14 dniach.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu wynosi od około 3 do 10 miesięcy. Okres ten jest indywidualny i zależy od predyspozycji pacjenta, dlatego też u niektórych osób botoks działa krócej, a u innych dłużej.

Zabieg można wielokrotnie powtarzać, jeśli efekt zaniknie – zostaną odbudowane połączenia nerwowe. Eksperci zalecają, aby minimalny okres pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosił 3 miesiące.

Gdzie można wykonać botoks bez ryzyka?

Najlepiej skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem botoksu w renomowanych, uznanych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Zatrudnieni w nich specjaliści są w stanie wykonać zabieg profesjonalnie i uzyskać optymalne efekty dla pacjenta.

Nie należy brać udziału w zabiegach prowadzonych przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji, odbywające się w domach. Chociaż są tańsze, to jednak są wysoce niebezpieczne. Istnieje ryzyko nieprawidłowego wprowadzenia botoksu w skórę, pojawienia się poważnych infekcji.

Do skorzystania z zabiegu wstrzykiwania botoksu zaprasza klinika Art Derma Clinic z Rzeszowa.