Lech Wałęsa w Rzeszowie na spotkaniu Klubu Obywatelskiego [WIDEO]

Lech Wałęsa w Rzeszowie na spotkaniu Klubu Obywatelskiego [WIDEO]

Podkarpacki Oddział Klubu Obywatelskiego przygotował trzy spotkania z udziałem Lecha Wałęsy – w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Krośnie. Pierwsze spotkanie moderowała poseł Krystyna Skowrońska.

W piątek 22 marca Lech Wałęsa odwiedził Rzeszów, w sobotę 23 marca jest w Tarnobrzegu, natomiast w niedzielę 24 marca odwiedzi Krosno. Wszędzie tam zaplanowano spotkania otwarte w ramach Klubu Obywatelskiego. Moderatorem pierwszego spotkania w Rzeszowie była mielecka poseł Krystyna Skowrońska.

– Dziękuję wam, że poświęcacie swój czas, żeby porozmawiać o tym, co się dzieje w Polsce, Europie i świecie. Naszemu pokoleniu dano szansę zakończyć niedobry system i otworzyć drogę do innego systemu. To zapiszą nam na konto – powiedział Lech Wałęsa w Rzeszowie.

– Dzisiaj w jest pytań, ale na skróty można powiedzieć, że jedną epokę zamknęliśmy – epokę podziałów, granic i wojen. Otworzyliśmy natomiast epokę intelektu, informacji i globalizacji. My w tym momencie jesteśmy po środku. Jedno upadło, drugie nie powstało – stwierdził.

Jak przyznał Lech Wałęsa, „mimo swojego wieku i zmęczenia” postanowił pojeździć po Polsce z pytaniami: „co my robimy i co powinniśmy robić?”

O czym mówił Lech Wałęsa w Rzeszowie? Nagranie całego spotkania poniżej.