Ośmiu kierowców straciło prawa jazdy

Ośmiu kierowców straciło prawa jazdy

Rzeszowscy policjanci uczestniczyli w ogólnokrajowych działaniach pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Główne cele działań to uświadamianie kierującym, że jedną z podstawowych przyczyną wypadków drogowych, często bardzo tragicznych, jest nadmierna prędkość oraz wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W wyniku działań 8 kierowców straciło prawa jazdy. Jeden z nich jechał w terenie zabudowanym z prędkością 134 km/h.

Wczoraj rzeszowscy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych. Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie laserowymi miernikami prędkości, jak i dynamicznie z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

Na wybranych odcinkach dróg na terenie powiatu rzeszowskiego policyjne patrole dokonywały pomiarów w co najmniej dwóch punktach w tym samym czasie. Szczególnym nadzorem objęte były miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Podczas działań policjanci rzeszowskiej drogówki skontrolowali 192 kierujących ujawniając 102 przypadki przekroczenia prędkości. 8 kierowcom, którzy za bardzo rozpędzili się w terenie zabudowanym, funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy.

Spośród tych kierowców najbardziej rażący przykład to kierujący BMW, 31-letni mieszkaniec gminy Malawa, który na ul. Św. Rocha, przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał z prędkością 134 km/h. Prawo jazdy stracili również 21-latek z gminy Chmielnik i 22-latek z gminy Błażowa. Pierwszy kierując audi A3 jechał ulicą Budziwojską z prędkością 117 km/h. 22-latek pędził seatem ulicą Rejtana z prędkością 105 km/h.