Medal dla Prezydenta za wspieranie Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

Medal dla Prezydenta za wspieranie Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został uhonorowany medalem wybitym z okazji 50-lecia Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Medal wydał Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – organizator polonijnych imprez, który na rewersie okolicznościowej pamiątki zawarł podziękowania dla honorowanych tym wyróżnieniem – za wspieranie idei Światowych Festiwali.

Okazją do przekazania prezydentowi okolicznościowego wyróżnienia była Gala Jubileuszowa, zorganizowana w G2A Arenie – Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w podrzeszowskiej Jasionce w ramach odbywającego się w stolicy Podkarpacia XVIII Światowego Festiwalu PZF (w dniach 19 – 24 lipca).

– Pan Tadeusz Ferenc, jako prezydent Rzeszowa, jest jedną z tych osób, które pomagały w organizacji i przebiegu kilku edycji naszego festiwalu, w tym imprez towarzyszących. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” bardzo to wielorakie wsparcie docenia i tym okolicznościowym medalem pragnie prezydentowi serdecznie podziękować – podkreślił Bartosz Bącal, rzecznik XVIII Światowego Festiwalu PZF.