Prezydent Rzeszowa apeluje ws. cen paliw. „Wydają się zawyżone”

Prezydent Rzeszowa apeluje ws. cen paliw. „Wydają się zawyżone”

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował apel do właścicieli stancji benzynowych na terenie miasta.

Treść apelu:

Od niemal miesiąca ceny benzyny bezołowiowej 95 są w Rzeszowie najwyższe spośród miast wojewódzkich. Różnicy tej nie uzasadniają zarówno ceny dyktowane w hurcie, jak również spadek ceny baryłki ropy na świecie.

W samym Rzeszowie występuje ogromna różnica w cenach pomiędzy poszczególnymi stacjami. O ile stacje Źródełko i Leclerc oferują benzynę 95 w cenie 5,05 zł za litr, to większość stacji zbliża się do kwoty 5,20 zł lub nawet ją przekracza. Różnica 15 groszy na litrze, przy zatankowanym 40-litrowym baku samochodowym daje już 6 zł różnicy. Wysokie ceny paliw przedkładają się na wzrost cen innych artykułów, w tym żywności.

Zaskakująco wysoka marża niektórych stacji, wynosząca w bieżącym roku średnio 20 groszy na litrze benzyny bezołowiowej 95, która wydaje się zbyt zawyżona w stosunku do roku minionego, wyraźnie godzi w ekonomiczne interesy Rzeszowian. W związku z tym, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystąpił z interwencją do wszystkich Operatorów Stacji Paliw w Rzeszowie o przeanalizowanie wysokości marż i dostosowanie cen detalicznych w Rzeszowie do poziomu stosowanego w poszczególnych miastach wojewódzkich, z korzyścią dla naszych konsumentów.