Czym jest franczyza w branży nieruchomości?

Czym jest franczyza w branży nieruchomości?Franczyza w branży nieruchomości to idealny pomysł na biznes! Załóż własne biuro nieruchomości we współpracy z Centralą WGN a przekonasz się, że rozpoznawalna marka i ponad ćwierć wieku doświadczenia w branży są gwarancją sukcesu. Partnerska umowa, 100% zysku dla Ciebie oraz sztab specjalistów na każde wezwanie. Poznaj warunki współpracy franczyzowej z WGN i otwórz swój własny punkt usługowy w centrum miasta!

Franczyza (franchising) to model biznesowy zakładający sprzedaż technologii, usług i innych towarów, który oparty jest na ścisłej kooperacji dwóch niezależnych przedsiębiorstw. System franczyzowy zachodzi pomiędzy podmiotami nazywanymi franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Franczyzodawca to firma, która udostępnia swoją markę innemu przedsiębiorstwu. Nadaje mu jednocześnie prawa i obowiązki, wspomaga proces szkoleniowy i dzieli się wiedzą z zakresu skutecznego utrzymania marki na rynku, czyli tzw. know-how. Franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania stosownej opłaty i respektowania regulaminów ustalonych przez główny koncern. W zamian otrzymuje możliwość poprowadzenia rozpoznawalnego biznesu, który nie wymaga od nowo powstałej firmy ogromnych nakładów finansowych. Obie strony rozliczają się na podstawie dołączonego do umowy pakietu franczyzowego, o którym poniżej.

Pakiet franczyzowy – co to jest? Co powinien zawierać?

Pakiet franczyzowy to dokument zawierający opis sposobu prowadzenia danej działalności gospodarczej. Spisywany jest przez franczyzodawcę i wręczany franczyzobiorcy podczas podpisywania umowy współpracy. Składają się na niego następujące elementy:

  • ogólne założenia dotyczące zamysłu funkcjonowania przedsiębiorstwa,
  • prawa ochronne związane z własnością przemysłową i intelektualną (znaki towarowe, logo, szyldy),
  • zobowiązanie franczyzobiorcy do zaopatrywania się w materiały jedynie u podmiotu wyznaczonego przez franczyzodawcę (konkretny
  • dostawca, własne produkty franczyzodawcy),
  • zobowiązanie franczyzodawcy do organizowania szkoleń dla nowych pracowników i managerów,
  • uprawnienia, według których franczyzodawca może przeprowadzać kontrole w przedsiębiorstwie franczyzobiorcy (dostęp do dokumentacji rachunkowej i finansowej, prawo wstępu do budynków firmy),
  • deklarację dostarczania franczyzobiorcy bieżących i jednolitych materiałów promocyjnych (takich samych dla wszystkich franczyzobiorców),
  • zobowiązanie franczyzodawcy do prowadzenia akcji reklamowych marki,
  • deklarację franczyzodawcy dotyczącą zapewnienia franczyzobiorcom stałego dostępu do zasobów pomocy,

Dlaczego warto stać się częścią systemu franczyzowego Grupy WGN Nieruchomości?

WGN Nieruchomości to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, w którym pracuje ponad 500 specjalistów w postaci agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w niemal 100 biurach franczyzowych w całym kraju. Stawiamy na profesjonalizm, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych transakcji oraz wszechstronną i kompleksową obsługę klientów. Jesteśmy marką, która na przestrzeni ponad ćwierć wieku zdobyła i ugruntowała pozycję absolutnego lidera rynku nieruchomości. Świadczy o tym szereg niezależnych badań typu „Tajemniczy klient”, które potwierdziły, że WGN to najbardziej rozpoznawalna firma obrotu nieruchomości w branży, która cechuje się niezwykle wysoką jakością obsługi kontrahentów.

WGN istniejący od 1991 r. świadczył usługi związane z profesjonalnym pośrednictwem inwestycyjnym, obrotem nieruchomościami oraz międzynarodowymi działaniami marketingowymi. Liczba kontrahentów (w postaci firm, instytucji oraz prywatnych przedsiębiorców), z którymi współpracował WGN, przekroczyła grubo ponad 100.000 tysięcy partnerów handlowych pochodzących z 70 różnych krajów.

W 2016 roku Biura Obrotu Nieruchomościami należące do Grupy WGN przeprowadziły łącznie 6400 transakcji handlowych, których łączną wartość wycenia się na ponad 1,6 miliarda złotych.

WGN jest również laureatem licznych nagród przyznawanych innowacyjnym, rzetelnym i skutecznym firmom. Zdobył tytuł Ikony Biznesu 2015, otrzymał status Najwyższej Jakości INTERNATIONAL QUALITY 2015, miano Jakości Roku 2012 (kategoria usługa). WGN-owi przyznano także wyróżnienie Symbolu Rozwoju Biznesu Roku 2014 i kilkadziesiąt prestiżowych wyróżnień i nagród.

Osoby, które zdecydują się na stworzenie franczyzowego biura nieruchomości WGN, otrzymują szansę prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej przy pełnym wsparciu Centrali WGN. Oferujemy renomowaną, rozpoznawalną na rynku nieruchomości markę, najlepsze, sprawdzone narzędzia do prowadzenia świetnie prosperującego biura oraz wypracowane przez ponad 26 lat działalności firmy know-how, które pozwala naszym Partnerom bez ryzyka otworzyć już od startu dochodowe przedsiębiorstwo.

Publikacja: insane.agency