Czy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Czy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

W dzisiejszych czasach nadwaga jest problemem, który dotyka ogromną część społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak skutecznie walczyć z tą dolegliwością. Niestety nie jest to łatwe. W telewizji i internecie reklamowane są różnego rodzaju cudowne środki, które szybko i skutecznie pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów, jednak w większości są one albo nieskuteczne albo wręcz szkodliwe.

Odchudzanie jest długim procesem wymagającym odpowiedniej wiedzy oraz wytrwałości. Robienie tego na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Dietetyk podpowie w jaki sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe by skutecznie i bezpiecznie pozbyć się nadwagi.

To w jaki sposób się odżywiamy, w bezpośredni sposób wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Każdy z nas powinien posiadać podstawową wiedzę na temat prawidłowego sposobu odżywiania. Nawet osoby zdrowe i szczupłe powinny od czasu do czasu skonsultować się z dietetykiem. Warto pamiętać o tym, że dużo łatwiej jest zapobiegać wystąpieniu dolegliwości niż ją leczyć.

Niestety większość z nas wiedzę na temat odżywiania czerpie z kolorowych magazynów oraz internetu. Informacje tam umieszczone nie mogą zastąpić fachowej porady specjalistycznej. Tylko dietetyk jest w stanie dopasować dietę do indywidualnych potrzeb. Każdy z nas jest inny, różnimy się nie tylko płcią, wiekiem, trybem życia oraz upodobaniami. Przy opracowywaniu diety należy wziąć pod uwagę również inne czynniki takie jak na przykład choroby czy alergie.

Dzięki bezpośredniej rozmowie dietetyk może ocenić jaki w danym przypadku sposób odżywiania będzie najbardziej odpowiedni. Wizyta u dietetyka nie może zaszkodzić, a jedynie przynieść korzyści. Osoby, które prawidłowo się odżywiają są zdrowsze i cieszą się lepszym samopoczuciem.

Zmiana sposobu odżywiania to tylko pierwszy krok. Kolejnym powinno być rozpoczęcie regularnych ćwiczeń. Aktywność fizyczna wraz z prawidłową dietą stanowią podstawę zdrowego stylu życia. Przed rozpoczęciem treningów warto skonsultować się ze specjalistą. Pozwoli to uniknąć wielu błędów i kontuzji.

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie treningów jest siłownia lub klub fitness. W takich miejscach nie tylko są dostępne dobrej klasy przyrządy do ćwiczeń ale można tam również porozmawiać z instruktorem. Pomoc trenera jest bardzo potrzebna zwłaszcza na samym początku, gdy nie wiemy, od czego zacząć.