Jak pomóc psu przetrwać upały? Poznaj 5 niezawodnych sposobów!

Jak pomóc psu przetrwać upały? Poznaj 5 niezawodnych sposobów!Jak pomóc psu przetrwać upały – to pytanie powinien sobie zadać wszyscy właściciele czworonogów! Wysokie temperatury panujące latem potrafią być bardzo męczące nie tylko dla nas. Zwierzętom – zarówno psom, jak i kotom – doskwierają one równie mocno, dlatego w tym okresie powinniśmy o nie szczególnie zadbać. Istnieje kilka prostych zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać, aby nasz pupil nie został dotknięty groźnymi w skutkach objawami udaru cieplnego.

Jak przygotować psa na letnie upały?

Aby dobrze przygotować psa na nadejście letnich upałów, należy się tym zająć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Jeśli nie mamy pewności, jak się do tego zabrać, warto zasięgnąć fachowej porady lekarzy weterynarii z Gliwickiej Kliniki Weterynaryjnej. Istnieje wiele aspektów, które łatwo przeoczyć, nie mając specjalistycznej wiedzy na temat sposobu funkcjonowania organizmu psa. Jak go prawidłowo nawadniać, jaka pora najbardziej sprzyja spacerem oraz jak pomóc psu w chłodzeniu ciała? Znajomość odpowiedzi na te pytania pozwoli nam uniknąć podstawowych błędów i zapewnić psu bezpieczne przetrwanie uciążliwych upałów. Sprawdźmy zatem, jak zrobić to dobrze!

Poznaj najważniejsze zasady, które pomogą Twojemu psu przetrwać letnie upały!

Organizm psa, narażony na letnie upały, wcale nie radzi sobie lepiej od naszego. Aby dobrze zadbać o psa w tym gorącym okresie, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • woda: zawsze pamiętajmy o dostarczaniu psu odpowiedniej ilości wody najlepiej w metalowej misce, która dłużej utrzymuje chłód (oczywiście pod warunkiem, że postawimy ją w zacienionym miejscu). Woda powinna być wymieniana kilka razy w ciągu dnia. Pamiętamy także o tym, aby nie podawać psu zbyt zimnej wody, ponieważ może to skutkować anginą lub przeziębieniem. Warto również zabierać wodę dla psa, kiedy wychodzimy na wspólny spacer.

  • Dostęp do cienia: podczas upałów pies nie powinien przebywać na słońcu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 15:00. Jeśli nasz pies spędza czas głównie na zewnątrz, musimy pamiętać o zapewnieniu mu cienia. W przypadku zwierząt mieszkających z nami w domu należy pamiętać o zasłonięciu okien roletami, zwłaszcza kiedy wychodzimy z domu na dłużej. Warto również zostawić otwarte drzwi do łazienki, która zazwyczaj jest najchłodniejszym pomieszczeniem.

  • Spacery w ciągu dnia: powinny zostać ograniczone wtedy, gdy słońce świeci najmocniej. Najlepszym rozwiązaniem jest wyprowadzanie psa wcześnie rano lub późnym wieczorem. Podczas codziennych przechadzek powinniśmy stanowczo unikać rozgrzanych chodników i asfaltowych powierzchni, na których pies może poparzyć sobie łapy.

  • Nigdy nie zostawiaj psa w samochodzie – nawet na kilka minut! Uchylenie okna w niczym tu nie pomoże. Rozgrzany samochód może się stać dla czworonoga śmiertelną pułapką!

  • Schładzanie ciała: psy schładzają organizm przede wszystkim poprzez dyszenie czy ziajanie, nazywane czasem wachlowaniem językiem, a także pocenie się poduszkami łap. Aby mu w tym pomóc, możemy robić naszemu pupilowi chłodne okłady, np. z mokrego ręcznika. Warto także umożliwić psu kąpiel.

Przestrzegając tych kilku podstawowych zasad, sprawimy, że nasz pies zdecydowanie łatwiej poradzi sobie z letnimi upałami, nie narażając się na niebezpieczne powikłania.

Publikacja: insane.agencyNie przegap:

Pożar znanego podkarpackiego hotelu
Śmierć na komendzie policji. Mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy
Rzeszów - praca w lotnictwie
Kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona? Co sprawdzi się lepiej do usuwania plam?
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoje listy wyborcze do Sejmiku Podkarpackiego
Kredyt hipoteczny - raty równe czy malejące?
Dwóch nastolatków ukradło zdrapki za 3 tys. zł
13 kierowców straciło prawa jazdy
Jakie drewno wybrać do kominka?
Policjanci poszukują 35-letniego mężczyzny. Sprawdzają staw w Niechobrzu
Dietomed Dietetyk Rzeszów radzi - jak skutecznie się odchudzać
Imigranci jechali 3 dni w ciężarówce, wpadli na Podkarpaciu
Burze, ochłodzenie, porywisty wiatr, opady deszczu, a nawet śniegu
Służby ostrzegają: w regionie wystąpią problemy z powietrzem
Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę
Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań
Dziecięcy book swap w CH Plaza Rzeszów
Bezpieczne zakupy produktów ekologicznych i ochronnych w Rzeszowie
Policjant po służbie ujął pijanego kierowcę
Odpowiedzą za prześladowanie związkowców!
Jasne strony utraty pracy
Prezydent Rzeszowa zwolnił rodziców z opłaty stałej za żłobki
Pijany kierowca wjechał do rowu
Druga akcja odkomarzania w Rzeszowie
Będzie projekt łącznika S-19 z Boguchwałą
Jak właściwie nakładać róż na policzki
Rzeszów mówi #TAKdlaPszczół! Powstaje „Pasieka w sercu miasta”
Medal dla Prezydenta za wspieranie Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych
DEC Poland Tekpro – mielecka firma na rzeszowskim rynku pracy
Nauka poprzez pasję – rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki