Fototapety do pokoju nastolatki – co wybrać?

Fototapety do pokoju nastolatki – co wybrać?

Fototapety są świetnym pomysłem, by odświeżyć wnętrze, a jednocześnie nadać mu charakteru. To właśnie w wieku nastoletnim nasze dzieci przeżywają okres buntu, zaczynają kroczyć własnymi ścieżkami, chcą mieć sporo do powiedzenia. To dlatego powinniśmy im dać swobodę wyboru i pozwolić na wybranie nowego wyglądu pokoju. Na rynku dostępnych jest mnóstwo fototapet – od abstrakcji, poprzez wzory geometryczne aż do fauny i flory. Co warto wybrać? Podpowiadamy!

Fototapety 3D

Szczególnie popularne są fototapety 3D, które nadają efekt trójwymiarowości. Będą one idealne do niewielkich pokojów, gdyż optycznie powiększają wnętrze. Przy odpowiednim dobraniu cieni i wzorów, powstaje optyczna iluzja, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Możemy pokryć fototapetą całą ścianę lub jakiś fragment, który chcemy szczególnie podkreślić.

Fototapety krajobrazy

Kto z nas nie chciałby w okresie zimowym przenieść się w jakiejś ciepłe miejsce? Albo leżąc na łóżku marzyć o nieodkrytych zakątkach świata? Nastolatki to marzycielki, więc fototapety z krajobrazami wydają się być bardzo dobrym pomysłem. Wybierzmy taką, która kolorystycznie będzie nawiązywała do mebli i detali, które znajdują się już w pomieszczeniu. Jeziora, góry, morze, wodospady, lasy – w zależności od tego, co preferuje nasza pociecha.

Kwiaty

Wszelkie motywy roślinne będą odpowiednie do pokoju nastolatki. Występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych, więc z pewnością wybierze coś dla siebie. Możemy wybrać fototapety, na którym widzimy ujęcie kwiatu z bardzo bliska lub wręcz przeciwnie – dużą, ukwieconą łąkę. Popularne sa również wzory z dmuchawcami, motylami na kwiatach czy gałęziach drzew, kwiatowymi kompozycjami ułożonymi na stole.

Panoramy miast

Twoja pociecha ma ulubione miasto, do którego lubi wracać? Do jej pokoju wybierz fototapetę z panoramą tego miejsca! Stworzy ona niepowtarzalny klimat i pozwoli się przenieść myślami do ukochanego miejsca, kiedy tylko zapragnie. Możemy wybrać zarówno panoramy nocne, jak i dzienne – w zależności od kolorystyki dominującej we wnętrzu.

Fototapety watercolor

Watercolor to bardzo popularny motyw wykorzystywany w pokojach nastolatek. Wzory imitujące rozlaną na płótnie farbę są najczęściej w pastelowych kolorach. Wyglądają niebanalnie i intrygująco, a także pobudzają kreatywność. Najczęściej są to abstrakcyjne rysunki, jednak na rynku mamy dostępny ogrom fototapet w tym stylu, więc z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.