Zestaw dla początkującego DJ’a

Zestaw dla początkującego DJ’aZapadła decyzja – chcesz zostać DJ. Aby móc wybić się na rynku potrzebujesz dobrego, ale też niezbyt drogiego sprzętu. Nikt na początku swojej kariery nie chce wydawać tysięcy na profesjonalny sprzęt, dlatego w tym artykule podpowiemy Ci jak dobrać idealny zestaw dla początkującego DJ’a, dzięki któremu wszystkiego się nauczysz i rozbujasz każdą imprezę.

Bycie DJ’em nie jest taką prostą i tanią rzeczą. Początkowo będziesz grać dla okolicznych klubów, ale powoli rozwijając swoje skrzydła będziesz otrzymywać zaproszenia do miejsc, które będą znajdowały się daleko od Twojego miejsca zamieszkania. Bycie DJ’em to życie w podróży i konieczność posiadania stałych zasobów energii. Dlaczego? Ponieważ zaspany i nieenergiczny DJ nie dostarczy ludziom odpowiednich wrażeń podczas imprezy, a to nie wpływa pozytywnie na Twój sukces. Co do drugiego punktu – czyli, że nie jest to tania rzecz. Sprzęt dla DJ’i nie należy do tanich rzeczy, przez co wielu ludzi, którzy o tym marzą niestety rezygnują z tego pomysłu. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka propozycji jakie powinien zawierać zestaw początkującego DJ’a, na który sporo się nie wykosztujesz, a który będzie bardzo dobrze Ci służył.

Zestaw dla początkującego DJ’a

Zacznijmy od tego, że Twój zestaw nie musi wyglądać jak ten, który zabierają ze sobą DJ’e na Tomorrowland. Wystarczy Ci kilka podstawowych elementów żeby móc zacząć.

Mikser

To podstawowa rzecz jaka musi się znaleźć w Twoim pierwszym zestawie. Bez tego nawet nie myśl o karierze w świecie muzyki. Jako początkujący DJ nie potrzebujesz miksera z najwyższej półki. Dla początkujących zaleca się 2-kanałowy mikser z 3-pasmowym korektorem dla każdego kanału. Naszą propozycją dla Ciebie jest PIONEER DJM-250MK2. To mikser najbardziej znanej marki sprzętu audio PIONEER, która w branży DJ’skiej jest już ponad 20 lat.

Dlaczego akurat ten mikser?

  • Miksowanie i skreczowanie z DJM-250K jest bardzo intuicyjnie, dzięki czemu każdy początkujący sobie z tym poradzi.
  • 2 kanały
  • 3-pasmowa korekcja
  • Wysoka jakość brzmienia
  • Wbudowana wysokiej jakości karta dźwiękowa
  • Płynne suwaki kanałów

Jest to najlepszy mikser dla początkujących jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Gramofon

Jeżeli zawsze kręciła Cię zabawa winylami to koniecznie musisz wyposażyć się w dobry gramofon. Na rynku możemy obecnie znaleźć całkiem sporą ofertę gramofonów, przez co każdy, kto zaczyna swoją przygodę jako DJ może mieć nie lada problem w wyborze odpowiedniego sprzętu. Jeżeli chodzi o idealny gramofon dla początkujących to świetną propozycją jest kolejny produkt od PIONEERA, a mianowicie PLX-500-K.

Dlaczego akurat ten gramofon?

PLX-500 to młodszy brat PLX-1000, który to został stworzony dla największych profesjonalistów. PLX-500 to świetna alternatywa dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki jako DJ. Gramofon oferuje nam nieograniczone możliwości, między innymi cyfrowe odtwarzanie plików audio oraz ich skreczowanie.

Słuchawki

To już ostatnie urządzenie potrzebne do podstawowego zestawu początkującego DJ-a. Słuchawki ze względu na spory hałas w klubie muszą dobrze izolować dźwięki z zewnątrz. Dzięki czemu będziemy mogli skupić się na tym co aktualnie gramy i jak to brzmi. DJ bez słuchawek to nie DJ. To także najważniejszy element mechaniczny pomiędzy ludźmi na parkiecie, muzyką na nim, a tym co właśnie odtwarzamy.

Nasza propozycja słuchawek dla DJ’a to AKG K181. Doskonale izolują dźwięki, mają lekką konstrukcję oraz posiadają przewód spiralny, który gwarantuje swobodę poruszania się bez ryzyka przydepnięcia go.

Podsumowanie

DJ to praca inna niż wszystkie, gwarantująca niezapomniane wrażenia podczas każdej imprezy. To dlatego wielu ludzi decyduje się na tę ścieżkę kariery, lecz niestety wielu z nich nie wie czym się kierować podczas wyboru sprzętu.

KS
Sprawdź więcej: www.studiopro.pl/produkty/dj-vj/.