Pożyczki pozabankowe przez internet – czy warto?

Pożyczki pozabankowe przez internet – czy warto?

Finansowy dołek? Trudności ze spłatą zobowiązań? A może nieprzewidziane wydatki? Wiele jest powodów, dla których zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki. Zazwyczaj pieniędzy potrzebujemy na teraz. Idąc do banku, nie możemy jednak liczyć na ich uzyskanie od ręki. Tempo życia zmusza nas do podejmowania szybkich decyzji, dlatego stare metody ubiegania się o pieniądze powoli odchodzą do lamusa. Rozwój technologii pozwala nam za to nadążać i realizować to, co jeszcze do tej pory było niemożliwe. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na już, to pożyczki przez internet są opcją, z którą powinieneś się zapoznać bliżej.

O co chodzi z tymi pożyczkami pozabankowymi online?

Branża finansowa rozwija się. I to w taki sposób, w jaki jeszcze kilkanaście lat temu nawet się nie spodziewaliśmy. Trudno było sobie wtedy wyobrazić instytucję, która udzielałaby pożyczki bez pliku dokumentów i zaświadczeń. A jeszcze bardziej niewiarygodne wydawać by się mogło to, że aby dokończyć cały proces i otrzymać pieniądze na swoje konto, nie wymagano by od pożyczkobiorców osobistej wizyty w placówce firmy. Jak się okazuje nierealne staje się rzeczywiste, a to, co kiedyś było mrzonką fantastów, jest już codziennością.

Jak można się domyśleć po samej nazwie, pożyczki online pozwalają na zaciąganie zadłużenia za pomocą jedynie komputera i dostępu do internetu. Firma pożyczkowa weryfikuje nasz wniosek w kilkanaście minut. Dzięki otrzymanym przez nas danym — które umieszczamy w formularzu — system ocenia, czy pożyczka może nam zostać udzielona, czy też nie. Decyzja zapada w ciągu kilkunastu minut, a pieniądze na nasze konto wędrują praktycznie natychmiastowo.

Co ważne, do wypełnienia wniosku — w większości portali pożyczkowych — nie trzeba żadnych zaświadczeń z pracy, zaświadczeń o zarobkach, czy też innych szczegółowych danych, których zgromadzenie wymaga od nas nie tylko wysiłku, ale również cennego czasu. Do podpisania umowy pożyczkowej potrzebne będą za to kluczowe dane z dowodu osobistego. Takie jak: PESEL, imię i nazwisko, numer dowodu oraz adres zamieszkania.

Pożyczka bankowa a pożyczka z parabanku?

Coraz więcej osób, zamiast kierować swoje pierwsze kroki do banku, korzysta z usług pożyczkowych, które dostępne są w ramach sieci internetowej. Dlaczego tak jest? Ponieważ jest to przede wszystkim o wiele bardziej wygodne. Do tej pory, aby otrzymać pożyczkę nie dość, że musieliśmy udać się do banku osobiście, to jeszcze często i wielokrotnie odsyłani byliśmy z przysłowiowym kwitkiem. Z powodu braku dostatecznej ilości dokumentów, nie byliśmy w stanie nawet złożyć wniosku kredytowego. Czas, który poświęcaliśmy na uzyskanie potrzebnych dokumentów (np. z zakładu pracy) przedłużał się, a my dalej nie mieliśmy pieniędzy, których potrzebowaliśmy.

Brzmi znajomo? Jak się okazuje, ten mały „koszmarek” nie musi powtarzać się już nigdy więcej.

Do niedawna firmy pożyczkowe górowały nad bankami w kwestii komfortu transakcji, jednak oferowały mało przychylne zasady brania pożyczek (krótkie terminy, wysokie oprocentowanie), jednak nawet to powoli się zmienia. Zaczynają oferować konkurencyjne, a czasem nawet niższe oprocentowanie (np. w przypadku pożyczek społecznościowych), co w połączeniu z przejrzystymi zasadami i krótkim czasem oczekiwania coraz bardziej skłania nas w kierunku korzystania z usług parabanków.

Pożyczki przez internet to również możliwość na otrzymanie pieniędzy dla osób zadłużonych, ze wpisami w KRD i BIK, a nawet zajęciami komorniczymi. Jeśli poszukujesz ciekawej oferty pożyczkowej przez internet, zajrzyj na https://concash.pl/, gdzie gwarantowane są przyjazne dla konsumenta warunki transakcji, a także pomoc przy trudnościach ze spłatą zadłużenia poprzez dobranie pożyczki konsolidacyjnej.