Oceanarium Afrykarium we Wrocławiu – największa atrakcja miasta

Oceanarium Afrykarium we Wrocławiu – największa atrakcja miastaOceanarium Afrykarium we Wrocławiu to chluba miejscowego ZOO, a zarazem jedna z największych atrakcji turystycznych Miasta Stu Mostów. Ten niezwykły obiekt mieści aż 21 zbiorników wodnych, w których znajduje się zawrotna liczba 15 milionów litrów wody! Afrykarium stanowi również pierwsze oceanarium otwarte w naszym kraju, choć ogromny rozgłos zyskało także poza granicami Polski – przedstawiciele branży ogrodów zoologicznych zaliczyli je w poczet cudów świata ekspozycji zoologicznych na całym świecie!

Bajeczny świat Afryki we wrocławskim oceanarium. Odwiedź Afrykarium i poczuj magię Czarnego Lądu!

Odwiedziny w Afrykarium we Wrocławiu to gwarancja niesamowitej, egzotycznej podróży do dalekich zakątków kontynentu afrykańskiego. Rezerwując nocleg w Hostelu Trzy Kolory, możesz spokojnie poznać wszystkie tajemnice wodnego świata Afryki! Dzięki starannie przemyślanym ekspozycjom każdy gość oceanarium ma szansę z bliska przyjrzeć się aż sześciu biotopom pochodzącym z różnych regionów Czarnego Lądu. Oto one:

Wybrzeże Namibii nazywane również Wybrzeżem Szkieletów

Ekosystem prezentujący wybrzeże obejmujące tereny północnej części Namibii. Wybrzeże Szkieletów znajduje się na długości 500 metrów wzdłuż wód Oceanau Atlantyckiego i łączy tereny rzeki Kunene, piaski pustyni Namib oraz wartkie ujście rzeki Swakop. Swą niepokojącą nazwę zyskało dzięki panującym w tych terenach silnych prądach morskich i obecności niebezpiecznych płycizn, które od lat straszą marynarzy gotowych zapuścić się na te wody. Wybrzeże Szkieletów pochłonęło niezliczone wraki statków, które obecnie można oglądać w okolicach północnych rejonów pustyni Namib. W oceanarium ekosystem wybrzeża Namibii stanowi dom dla kuzynów lwów morskich, czyli ogromnego stada kotików południowoamerykańskich, które naturalnie wywodzą się z tych terenów. Nie zabraknie także charakterystycznych, niewielkich pingwinów tońców, które upodobały sobie życie przy lądzie a także okazałych zbiorów meduz i muren. Uwadze nie umkną również liczne barwne gatunki ryb.

Kanał Mozambicki

Kanałem Mozambickim określa się cieśninę położoną na Oceanie Indyjskim. To przesmyk zlokalizowany pomiędzy wybrzeżem Afryki i Madagaskarem. Roztacza się na długości 1670 kilometrów a w najgłębszym punkcie sięga 3000 metrów pod poziomem morza. Na gości odwiedzających oceanarium w sekcji Kanału Mozambickiego czeka ogromny, długi na 18 metrów przezroczysty tunel, w którym obserwować można najróżniejsze odmiany rekinów. Nie zabraknie tu rekinów lamparcich, brunatnych oraz rekinów młotów. Okresowo pojawia się także możliwość oglądania specjalnego pokazu karmienia tych wodnych drapieżników. Uważni obserwatorzy dojrzą w tej strefie także żółwia zielonego, sporą grupę płaszczek oraz niezliczone gatunki ryb.

Basen Morza Czerwonego

Imponujących rozmiarów akwen wypełniony milionem litrów wody. Zwiedzanie tej części Afrykarium przyniesie możliwość napawania się widokiem ogromnej rafy koralowej oraz funkcjonujących w jej ekosystemie kolorowych ryb wywodzących się z 60 różnych gatunków!

Strefa wybrzeża Morza Czerwonego

Ta część ekspozycji poświęcona została faunie zamieszkującej tereny przyległe do dwóch afrykańskich jezior – Malawi oraz Tanganika. W wodzie z pewnością pojawią się niezwykłe ryby (np. pielęgnica), natomiast na piaszczystej plaży znajdziemy tu imponujących rozmiarów lądowe żółwie pustynne. Pojedynczy osobnik może mierzyć pół metra długości i ważyć ponad 50 kilogramów!

Afryka Wschodnia

Tereny wschodniej Afryki rozciągają się na wschód od Wielkiego Rowu Afrykańskiego i rzeki Nil. To biotyp, na którym dominują sawanny i związana z tym rejonem afrykańska fauna – dumne nilowe hipopotamy przypominające prosięta, wiodące nocny tryb życia mrówniki, małe, podobne do łysych szczurów golce oraz najmniejsze antylopy na Ziemi, czyli mierzące do 40 centymetrów, zwinne dikdiki.

Dżungla nad brzegiem rzeki Kongo

Ta sekcja oceanarium wzorowana jest na ekosystemie wilgotnej, równikowej dżungli dominującej na terenach Kotliny Kongo. Jest to dorzecze rzeki o tej samej nazwie, która ostatecznie uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. To idealne miejsce, aby poobserwować zwyczaje krokodyli, wypatrzeć pióra zjawiskowego egzotycznego ptaka oraz bliżej przyjrzeć się dalekim krewnym fok, czyli roślinożernym manatom afrykańskim.

Publikacja: insane.agencyNie przegap:

Folia na okna. Jakie są rodzaje folii i jak prawidłowo ją przyklejać
Spotkanie z Arturem Ligęską, przeżył koszmar w arabskim więzieniu
73-letni mężczyzna zginął pod kołami opla
Tomasz Poręba: Młodzi kandydaci PiS to szansa na realną zmianę w samorządzie
W Rzeszowie powstanie centrum komunikacyjne
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z 1997 r. – pierwsza ustawa zasadnicza wolnej Polski
Pożar autokaru na autostradzie!
Kolejny pożar domu mieszkalnego
Wybierz się na trekking w Bieszczady
Zestaw dla początkującego DJ'a
Duży pożar lasu. Dym widoczny był z wielu kilometrów
"Pożyczył" auto bez wiedzy właściciela i je uszkodził
Beta alanina – skuteczna przedtreningówka
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu na ul. Batorego
Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań
Jest program 100 obwodnic. Co na Podkarpaciu?
60 milionów euro dla Podkarpacia
Policjant uratował życie 69-letniego mężczyzny
Terytorialsi wspierają administrację publiczną na Podkarpaciu
Historia przyjęć urodzinowych - dowiedz się, jak świętowano w starożytności!
Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek
Policjanci poszukiwali 13-letniej dziewczyny
Są pieniądze dla podkarpackich uczelni
Skuteczna i nie uciążliwa dieta
Sprawca pożarów w pięciu miejscowościach ujęty
Burze, ochłodzenie, porywisty wiatr, opady deszczu, a nawet śniegu
Okres sylwestrowo-noworoczny na drogach Podkarpacia: 20 wypadków, zginęły 4 osoby
56-latek wywołał alarm bombowy
PLK przekazały 1 mln zł rzeszowskiemu pogotowiu na walkę z COVID-19
Czy warto skorzystać z pomocy dietetyka?