Małe mieszkanie w mieście czy większy dom na obrzeżach?

Małe mieszkanie w mieście czy większy dom na obrzeżach?

Mieszkania w mieście od zawsze miały swoją cenę i nigdy nie należały do najtańszych. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy inwestycja w nieruchomości jest uważana za najbardziej opłacalne przedsięwzięcie. W dużych miastach doszło nawet do tego, że cena małej nieruchomości w bloku jest porównywana do ceny większego domu na wsi.

Osoby z ograniczonym budżetem muszą zdecydować, którą z tych opcji wolą wybrać. Czy lepsze będzie małe, nawet 40 -50 metrowe mieszkanie w centrum dużego miasta czy 100 metrowy domek na wsi? Które rozwiązanie będzie lepsze?

Mieszkanie w bloku w mieście czy dom z ogrodem na wsi?

Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Mieszkając w mieście, mamy ogólnie większe możliwości rozwoju – szczególnie zawodowego. Dodatkowo nie jesteśmy ograniczeni w różnych aspektach naszego życia, czyli nie będziemy skazani na jedną szkołę, jeden ośrodek zdrowia, dwa sklepy i jedną restaurację. Wybierając zamieszkanie w mieście, musimy też liczyć się z większymi kosztami życia, często również z zapracowaniem i brakiem czasu na zacieśnianie kontaktów sąsiedzkich. Dodatkowo będziemy musieli jakoś zorganizować się na zdecydowanie mniejszej przestrzeni.

Natomiast decydując się na domek na wsi, w wielu aspektach nie będziemy mieć wyboru. Ciężko będzie nam zmienić pracę na lepiej płatną i bardziej satysfakcjonującą, chyba że zdecydujemy się na codzienne dojazdy do miasta. Nie będziemy mogli korzystać z tak wielu rozrywek, jak w mieście, a nasze dzieci będą musiały uczęszczać do lokalnej i najczęściej jedynej szkoły. Z drugiej strony będziemy mogli swobodnie żyć we własnym domu, bez sąsiada za ścianą. Bez problemu spędzimy wolny czas na świeżym powietrzu – we własnym ogródku. A dodatkowo będziemy dysponować większą powierzchnią mieszkalną. Trudno zatem powiedzieć, która z tych opcji będzie zdecydowanie lepsza.

Chcesz kupić mieszkanie w mieście lub domek na obrzeżach? Sprawdź najlepsze domki i mieszkania na sprzedaż w homeborker.pl. Zobacz, co ciekawego możesz kupić w swojej okolicy!