Sztukateria – dzieło sztuki w Twoich rękach

Sztukateria – dzieło sztuki w Twoich rękach

Jak sprawić by Twój dom był prawdziwym dziełem sztuki?
Prosty i fascynująco szybki sposób by uzyskać unikalny wygląd domu.

Sztukateria elewacyjna nieustający trend czy wracające do łask narzędzie do dekoracji każdego domu.

 

Od ponad tysiąca lat tak naprawdę sztukateria na każdym kroku tworzy kolejna historię. Począwszy od czasów stylu romańskiego po modernizm. We wszystkich stylach architektury zauważamy zastosowanie elementów sztukaterii elewacyjnej. Początkowo ciężkiej, chociażby ze względy na materiał z jakiego była wykonana, bo był to kamień, cegła aż wreszcie gips i dziś niezastąpiony w swej lekkości styropian.

Ten właśnie łatwy w montażu materiał pozwolił na łatwy powrót sztukaterii do łask.

To niesamowite narzędzie dzięki, któremu uczynisz swój dom pięknym i nadasz mu postać bogatego, eleganckiego budynku. Sztukateria elewacyjna to komfort życia w atrakcyjnym otoczeniu.

Ekskluzywna wizytówka Twojego domu to odpowiednio dobrane elementy sztukaterii zewnętrznej

Nie musisz się dłużej zastanawiać jak atrakcyjnie udekorować swój dom. Sztukateria elewacyjna oferowana przez producenta Decor System jest wykonana ze specjalnie wyselekcjonowanego styropianu, który powleczony jest elastyczną masą z kruszywem kwarcowym. Pomimo swej lekkości produkt jest trwały i fantastycznie sprawuje się w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Mając szeroki wachlarz proponowanych wzorów sztukaterii, Twój dom możesz ubrać w stylu dworkowym, rustykalnym lub nowoczesnym.

Styl dworkowy to kontynuacja historycznego stylu, powrót do tradycyjnej formy. Charakterystycznym elementem typowego dworku jest portyk kolumnowy zwieńczony przyczółkiem. Dodatkowo by uzyskać styl dworkowy można zastosować takie elementy sztukaterii jak: kolumny, pilastry oraz bonie.

Styl rustykalny – wiejski cechuje się prostotą i ciepłym rodzinny klimatem. Tu łatwo wtopi się w krajobraz zastosowanie: gzymsów elewacyjnych, wsporników, faset i list elewacyjnych, zwłaszcza wśród właścicieli posiadłości w okolicach wiejskich terenów.

Styl nowoczesny to szerokie pole do popisu dekoratorskiego, ponieważ nowoczesna bryła budynku prosi się o stylową sztukaterię, można zastosować bez ograniczeń listwy oraz elementy o różnych kształtach. Warto pamiętać również o tak ważnych elementach naszego domu jak okna i drzwi. Wystarczy wybrać odpowiedni zestaw do dekoracji okna by uzyskać upragniony ekskluzywny wygląd twojego domu. Gotowe propozycje zestawów okiennych można znaleźć na www.Dekorplanet.pl

Prostota i lekkość montażu czyli zrób to sam.

Sztukateria elewacyjna styropianowa cechuje się łatwością i prostotą montażu. Nie potrzebujesz wykwalifikowanej ekipy remontowej. Po zapoznaniu się z instrukcja sam jesteś w stanie udekorować swój dom. Wystarczy zastosować się do kilku głównych zasad. Przede wszystkim listwy elewacyjne przyokienne, podparapetowe, gzymsy, zworniki, cokoły, bonie, półkolumny, kolumny przykleja się do suchego i pozbawionego kurzu podłoża za pomocą dostępnych, odpowiednio dobranych, klejów do styropianu zgodnie z ich instrukcją. Listwy można przyklejać do otynkowanych ścian bez ocieplenia, ścian ocieplonych pokrytych siatką i klejem, jak też do ścian wykończonych cienkowarstwowym tynkiem. Po skończonym montażu elementy można pokryć zewnętrzna farbą elewacyjną.

Dzieło sztuki, które cieszy oko wszystkich domowników

Tak udekorowany dom, odmieniona elewacja już istniejącego budynku, na który wcześniej zabrakło pomysłu, może być inspiracją do kolejnych przygód ze sztukaterią stosowanych we wnętrzach Twojego domu.

Sztukateria elewacyjna daje wiele możliwości zmian wyglądu Twojego domu. Tylko od Ciebie zależy jak wykorzystasz to proste narzędzie by stworzyć swoje własne dzieło sztuki. Dzięki sztukaterii odbędziesz podróż w czasie i dostaniesz możliwość obcowania z prawdziwym pięknem.