Prawidłowa ochrona upraw, czyli jaka?

Prawidłowa ochrona upraw, czyli jaka?0
(0)

Środki ochrony roślin – inaczej pestycydy – są niezwykle ważne dla prawidłowej ochrony upraw. By nie narazić się na straty, powinniśmy bezwzględnie je stosować. Mogą to być różnego rodzaju substancje czy żywe organizmy, które chronią przed niepożądanym niszczeniem roślin. Dzięki nim możliwa jest również regulacja wzrostu, poprawa właściwości. Musimy jednak wiedzieć, jak prawidłowo chronić uprawy.

Skuteczne środki ochrony roślin

By cieszyć się wysoką jakością plonów, powinniśmy stosować wyłącznie sprawdzone środki ochrony roślin. Możemy zdecydować się na naturalną ochronę roślin i stosować środki, które są oparte wyłącznie na substancjach roślinnych. Możemy je sporządzić samodzielnie na bazie ziół lub kupić w sklepie. Decydują się na pierwszą opcję, mamy do wyboru wyciągi. Zebrane zioła i rośliny zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy co najmniej na 24 godziny. Wyciągi przechowujemy maksymalnie przez jeden dzień. Alternatywą dla wyciągów są własnoręcznie przygotowane wywary. Rośliny zalewamy wodą, pozostawiamy na 24 godziny, następnie doprowadzamy je do wrzenia i stosujemy na rośliny po ostygnięciu.

Środki ochrony roślin dostępne w sklepach

Jeśli nie chcemy samodzielnie przygotowywać środków ochrony roślin, postawmy na pestycydy dostępne w sklepach. Do wyboru jest mnóstwo środków, które ochronią nasze uprawy, np. oparte na wirusach owadzich. Co ważne, jeśli zastosujemy się do zaleceń producenta, w żadnym stopniu nie zaszkodzą one ani roślinom, ani nam.

Bezpieczna ochrona upraw

By zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność, warto stosować preparaty dodatkowe, które wspomagają działanie środków ochrony roślin. Mogą to być produkty biologiczne zawierające pożywkę, makroskładniki, produkty niepestycydowe czy kondycjonery wody, które zwiększają przyczepność cieczy i posiadają dodatkowe właściwości zwilżające.

Pamiętaj, że do wyboru jest mnóstwo środków ochrony roślin. Zwróć uwagę na to, dla jakich roślin są przeznaczone, jak się je stosuje oraz w jakiej porze roku. Tylko prawidłowe stosowanie zgodnie z instrukcją, da nam oczekiwany rezultat i ochroni uprawy.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap: