Rzeszów – praca w lotnictwie

Rzeszów – praca w lotnictwie

Przemysł lotniczy rozwija się w coraz szybszym tempie, w związku z czym wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Poszukuje się specjalistów ds. produkcji, jak również kompetentnej kadry zarządzającej. Rzeszów jest centrum Doliny Lotniczej, stowarzyszenia innowacyjnych przedsiębiorców z południowo-wschodniej Polski. Dowiedz się, kto w stolicy regionu ma największe szanse na zdobycie pracy w lotnictwie.

Rozwinięte zaplecze edukacyjne i szkoleniowe

Firmy Doliny Lotniczej współpracują z uczelniami technicznymi oraz instytutami badawczymi pod kątem pozyskiwania najzdolniejszych absolwentów i wypracowywania strategii rozwoju. Tworzą też bazę danych ułatwiającej odnalezienie właściwego kandydata na wybrane stanowisko. Znaczna większość inżynierów zatrudnionych w lotnictwie to absolwenci studiów technicznych o profilu: mechanika, elektronika, elektrotechnika oraz inżynieria oprogramowania. Pracownicy produkcji są z kolei technikami różnych specjalności. Dobór odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów pozwala na właściwe wykorzystanie ich wiedzy i potencjału, a także przekłada się na doskonalenie produktów i usług z zakresu przemysłu lotniczego.

Nowe miejsca pracy

Głównym celem Doliny Lotniczej jest przekształcenie Podkarpacia w jeden z wiodących europejskich regionów lotniczych. Równie ważne okazuje się pozyskiwanie zagranicznych inwestorów. Dostarczając i ulepszając różnorodne technologie, produkty i usługi, firmy z branży przemysłu lotniczego pragną sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Wdrażanie innowacyjnych pomysłów, kształcenie dotychczasowej kadry i pozyskiwanie zagranicznego kapitału skutkuje dynamicznym rozwojem regionu. W samym sercu Doliny Lotniczej odnotowano poprawę warunków życia mieszkańców, a także zwiększenie liczby wakatów. Praca w Rzeszowie czeka zarówno na doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów, jak i na ambitnych, utalentowanych absolwentów.

Kandydaci poszukiwani

W rzeszowskich firmach zatrudnienie znajdą kontrolerzy jakości, planiści produkcji, technolodzy lotnictwa, programiści CNC, mechanicy lotniczy i specjaliści ds. utrzymania ruchu. Rekruterzy poszukują też inspektorów NDT, spawaczy, operatorów maszyn, monterów silników lotniczych, analityków finansowych oraz handlowców. Na brak zainteresowania pracodawców z Rzeszowa nie może narzekać również kadra kierownicza – managerowie projektów, działów HR i dyrektorzy.

Dolina Lotnicza otwiera wiele możliwości dla wszystkich pasjonatów lotnictwa. Bez względu na profil kształcenia, mnogość wolnych stanowisk i różnorodność funkcji, jakie mają pełnić poszukiwani kandydaci pozwalają na odnalezienie zajęcia najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb. To również szansa na dynamiczny rozwój kariery oraz zdobywanie nowych umiejętności. Dzięki pracy dla firm nastawionych na innowacje i poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań, wszystkie osoby zatrudnione w Dolinie Lotniczej biorą udział w kreowaniu jednego z najbardziej obiecujących klastrów przemysłowych.