Wybierz się na trekking w Bieszczady

Wybierz się na trekking w Bieszczady0
(0)

Jesienna pogoda sprawia, że coraz chętniej spędzamy czas w domu. Pora coś zmienić! Zamiast przesiadywania przed telewizorem wybierzmy aktywność. Idealnym sposobem na wypoczynek na świeżym powietrzu jest trekking, zwłaszcza że Polska jesienią przyjmuje jeszcze piękniejszy, kolorowy wygląd, a złociste promienie słońca zagwarantują nam że nawet podczas dalekiej wycieczki nie zmarzniemy.

Aby podziwiać piękno natury warto wybrać się w Bieszczady – z Rzeszowa można zaplanować dwudniową, krótką wyprawę. Bieszczady jest to grupa pasm górskich w łańcuch Karpat. Jest to rozległy obszar położony między Ukrainą a Słowacją cechujący się gęstymi lasami oraz dziewiczymi, rozległymi połoninami. W Bieszczadach możemy napotkać florę i faunę, która nie występuje w żadnych innych miejscach, a także wiele gatunków chronionych, o których bardzo często nawet nie mieliśmy pojęcia. Panujący w Bieszczadach klimat można określić jako ciepły, przejściowy z dominacją cech klimatu kontynentalnego. Bieszczady cechują się bardzo małym stopniem zagospodarowania. Region ten zachowuje stosunkową odrębność ze względu na mocno ograniczony transport publiczny, nieliczne drogi i skromne udogodnienia dla turystów. Stanowi to niezaprzeczalnie ogromną zaletę, dzięki której Bieszczady od setek lat pozostały w niemal niezmienionej formie. Spacerując szlakami w Bieszczadach możemy poczuć bliski kontakt z naturą. Powietrze jest tutaj wyjątkowo czyste i orzeźwiające, a widoki zapierają dech w piersiach. Wstań z kanapy! Dla takich wrażeń warto!

Jak zaplanować trekking na bieszczadzkich szlakach?

Pamiętajmy, że decydując się na podróż w bardziej górskie szlaki powinniśmy być przygotowani na wszelkie ewentualności. Dobre wyposażenie jest podstawą udanej wyprawy. Aby móc cieszyć się profesjonalnym zaopatrzeniem warto skorzystać z asortymentu sklepu Addnature.pl, który współpracując z aplikacją Komoot przygotowali propozycje tras, które można sprawdzić na stronie https://www.addnature.pl/info/trekking-jesienia/. Ponadto wykorzystanie podczas wędrówki aplikacji Komoot, która współtworzy projekt, ułatwi nam rozeznanie się w terenie,a także umożliwi tworzenie własnych, dowolnych tras w każdym regionie Polski. Tak dokładnie zaplanowana podróż sprawia, że możemy być pewni, że nie omijają nas żadne atrakcje i niczego nie stracimy. Warto postarać się aby aktywny wypoczynek wszedł nam w krew. Dzięki temu będziemy zdrowsi, bardziej radośni, a w trakcie codziennych obowiązków,dzięki regularnemu wypoczynkowi będziemy znacznie bardziej efektywni i produktywni.

Dobrze przygotowana wycieczka nie ma prawa się nie udać! Wyruszenie w podróż jesienią niesie ze sobą wiele korzyści. Decydując się na spędzenie aktywnego weekendu lub urlopu na szlaku właśnie w tej porze roku możemy spodziewać się, że turystów będzie znacznie mniej niż w sezonie turystycznym. Delektując się wyjątkowymi widokami oraz pięknem flory i fauny zrelaksujemy się, wypoczniemy i z jeszcze większą energią będziemy mogli powrócić do codziennych obowiązków. Kto wie, może decydując się na wycieczkę trekkingową zaszczepimy w sobie miłość do aktywnego spędzania czasu na łonie natury?

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Rusza budowa hotelu w Jasionce
Samsung lodówka – wolnostojąca czy do zabudowy?
Tragiczny pożar! Zmarł mieszkaniec domu jednorodzinnego
Młodzi programiści z Podkarpacia zmierzą się w IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki”
Pieniądze na oczyszczalnię ścieków w Berezce
60 milionów euro dla Podkarpacia
Tragiczny wypadek z udziałem pieszego
Dietomed Dietetyk Rzeszów radzi - jak skutecznie się odchudzać
Kiedy wynająć adwokata do spraw rodzinnych?
Rozpoczęła się elektryfikacja linii Ocice - Rzeszów
Planujesz urlop w Rzeszowie? Zobacz gdzie się zatrzymać
Nietrzeźwy kierowca zawisł na torowisku
Gawlik zaprasza na bezpłatne porady prawne w biurze PO RP
Stara Szwalnia nie będzie typową galerią
W sierpniu kolejne pokazy lotnicze
Prezydent Rzeszowa zwolnił rodziców z opłaty stałej za żłobki
Na Podkarpaciu zostaną ustawione Ławki Niepodległości
Kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona? Co sprawdzi się lepiej do usuwania plam?
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO W WOLI CICHEJ
Czy z zajęciem komorniczym można wziąć pożyczkę?
Potężny wiadukt centralny powstanie w Rzeszowie?
W Rzeszowie powstanie centrum komunikacyjne
Dzieci wracają do szkół. Sytuacja w Rzeszowie
Skandal! Otruto pszczoły w podrzeszowskiej pasiece!
Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząć
Powstał podkarpacki zespół parlamentarny
Złodzieje w rękach policji
1400 pątników wyruszyło na Jasną Górę
Próbował okraść salon jubilerski. Poszukiwania sprawcy
Niebywałe! Wędruje z krzyżem po Polsce i opowiada o Bogu!