Co warto zobaczyć w Austrii?

Co warto zobaczyć w Austrii?

Jeśli wybierasz się na urlop do Austrii, to warto dowiedzieć się wcześniej, co na miejscu jest warte zwiedzenia. Austria to malowniczy kraj, w którym jest sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Warto rozpisać sobie plan wycieczki, żeby zdążyć obejrzeć wszystko, co cię najbardziej interesuje. Nie możesz zapomnieć, że Austria to przede wszystkim góry, szczególnie atrakcyjne podczas białego szaleństwa. Ale jeśli wybierasz się na letnie zwiedzanie – też nic straconego. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

Pałac Schönbrunn

Ten niesamowity obiekt znajduje się na południowym zachodzie Wiednia, w Schonbrunner Gardens. Został zbudowany na życzenie cesarza Leopolda I w XVII-XVIII wieku. Od 1996 roku znajduje się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Teren, na którym znajduje się pałac, to ogród w klimacie francuskim. Nieopodal znajduje się wzgórze, z którego rozciąga się zjawiskowy widok na Wiedeń. Możesz tam zwiedzić 45 komnat (pałac ma ich 1441, ale tylko część jest udostępniona dla turystów). To miejsce ma wiele swoich własnych historii, dotyczących znanych osób, żyjących w tamtych czasach. Musisz sam przyjechać i je poznać.

Krimmler

Jeśli nie jesteś zwolennikiem poznawania historii i zwiedzania zabytków, a raczej wolisz spektakularne widoki, to idealny będzie dla Ciebie ten obiekt. Jest to wodospad położony na rzece Krimml. Liczy on 380 metrów wysokości i jest to jeden z najwyższych wodospadów w Europie i najwyższy w Austrii. Podczas spaceru w tym zjawiskowym miejscu mijasz trzy progi owego wodospadu. Już po kilkunastu minutach od rozpoczęcia wędrówki usłyszysz delikatny szum wody. Można podejść do niej dość blisko, o ile nie przestraszy Cię wizja przemokniętych ubrań i butów. Na trasie jest sporo punktów widokowych, byś mógł odpocząć i nabrać sił na następny odcinek. Blisko progu znajduje się mała knajpa, w której możesz posilić się pysznym posiłkiem.

Family Park Neusiedlersee

Jeśli wybierasz się do Austrii z dziećmi, to raczej nie zaskoczy Cię to, że po kilku dniach zwiedzania muzeów, miejscy historycznych czy wszelkich zabytków, będą one po prostu znudzone. Młodzi turyści potrzebują chociaż małej dawki adrenaliny i zabawy. Warto wygospodarować chociaż jeden dzień, by zabrać je do austriackiego parku rozrywki. W ostatnim czasie obiekt ten bardzo się rozwinął i z pewnością nie tylko twoje pociechy znajdą tam coś dla siebie, ale ty również. Będziecie mieli do wyboru ogromną ilość różnych rollercoasterów, kolejek czy karuzeli, które zadowolą niejednego poszukiwacza wielkich wrażeń.

Trudno wybrać kilka spośród tak wielu atrakcji dostępnych w tym malowniczym kraju. Jednak niezależnie od tego czy jedziesz na narty w Austrii czy raczej planujesz zwiedzanie i spokojną formę wypoczynku, pamiętaj by czerpać tej podróży jak najwięcej. Nie możesz się zdecydować czy wolisz atrakcje zimowe czy letnie? Właściwie najlepszym wyjściem będzie wyjazd zimowy, który pozwoli na narciarstwo w górach, a jednocześnie nie wykluczy zwiedzania, bo zimowy krajobraz jest równie piękny, jak letni. Najważniejsze jest to, by solidnie wypocząć i napełnić się pozytywną energią na kolejne miesiące pracy.