Przygotuj dom na przyjście zimy

Przygotuj dom na przyjście zimy

Izolacja domu musi zostać wykonana właściwie, aby nie był on narażony na straty ciepła. Jeżeli ściany będą zbudowane z solidnych materiałów, zimą w Twoim domu nie będzie panował nieprzyjemny chłód. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób przygotować dom do zimy, aby stanowił ciepły azyl podczas mroźnych dni.

Sprawdź stan techniczny wentylacji, ogrzewania i przewodów kominowych

Przed sezonem zimowym zadbaj o konserwację i sprawdzenie wszystkich ważnych elementów w Twoim domu, a więc wentylacji, ogrzewania i przewodu kominowego. Dzięki temu, uchronisz swój dom przed awarią w trakcie zimy, a także zapobiegniesz zagrażającym życiu sytuacjom. Zadbaj, aby Twój przewód kominowy był drożny i czysty. Jeżeli będzie zabrudzony, oznaczało będzie to podwyższenie kosztów ogrzewania domu. Występuje również wyższe ryzyko, że dojdzie do pożaru w Twoim domu. Im więcej sadzy w kominie, tym więcej ognisk zapalnych, które mogą doprowadzić do tragedii. Warto więc zadbać o odpowiednie oczyszczenie komina przed sezonem zimowym.

Powinieneś również sprawdzić działanie systemu grzewczego oraz grzejników. Najlepiej spuść z nich wodę i napuść ją ponownie. Dzięki temu, zwiększysz ich wydajność cieplną. Warto również zadbać o serwisowanie kotła grzewczego.Pamiętaj również, aby Twój system wentylacji działał sprawnie. Dzięki temu, przepływ powietrza w Twoim domu odbywał się będzie właściwie. Będziesz mógł oddychać świeżym powietrzem bez żadnych problemów. W Twoim domu nie będzie gromadziła się wilgoć ani szkodliwe substancje.

Zminimalizuj straty ciepła

Przed sezonem zimowym warto sprawdzić stan okien i drzwi pod kątem występowania mostków termicznych. Dużo ciepła z Twojego domu może uciekać przez szpary i szczeliny, a tym samym może doprowadzić do zwiększenia kosztów ogrzewania. Uszczelnij szpary samoprzylepnym uszczelniaczem lub silikonem.

Artykuł przygotowany przez specjalistów od wentylacji – https://remont.biz.pl/