Ile kosztują meble kuchenne na wymiar? Sprawdzamy ceny

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar? Sprawdzamy ceny

Coraz więcej osób urządzając kuchnię decyduje sie na meble kuchenne na wymiar. Kuchnie na wymiar to praktyczne rozwiązanie, unikamy trudzenia się i głowienia nad znalezieniem pasujących idealnie mebli. Niezależnie czy mamy kuchnie do zabudowy czy też nie, najczęściej producent bądź wykonawca przygotuje projekty kuchni uwzględniające wybrane przez nas meble oraz indywidualne wymagania.

Koszty mebli do kuchni na wymiar, ceny- meble kuchenne wykonane z laminatów

Każda firma zajmująca się profesjonalnym umeblowaniem kuchni posiada w swojej ofercie ceny dostosowane do różnych standardów wykonania. Wszystko to ma na celu jak najlepsze dopasowanie oferty do budżetu klienta. Spośród różnych typów mebli najtańsze okazują się meble kuchenne wykonane z laminatów. Jak na produkty z najniższej półki cenowej przystało mają one słabe zabezpieczenia naroży i szybko się niszczą. Kuchnie na wymiar wyposażone w takie meble to bardzo dobre rozwiązanie w mało użytkowanych kuchniach.

Według aktualnego cennika, do którego link znajduje się na końcu tego artykułu, meble z laminatu w 2018 w najtańszych cenach znajdziemy w województwie podlaskim. Tam najtańsza wersja tych mebli kosztuje 750 zł za metr bieżący. Droższe wersje to meble z laminatu z obrzeżem PCV kosztujące 1290 zł za metr bieżący, oraz najdroższa a zarazem najtrwalsza wersja tych mebli to, meble z obrzeżem z profili aluminiowych w cenie około 1820 zł za metr bieżący. Oczywiście ceny te są orientacyjne i mogą się różnić w poszczególnych miastach danego województwa. W Warszawie chociażby meble na wymiar jeśli myślimy o wyposażeniu jakie będą miały kuchnie do zabudowy kosztują 850 zł za metr bieżący przy najtańszej wersji tych mebli. Jeśli chcielibyśmy kupić meble z laminatu z obrzeżem z profili aluminiowych w Warszawie zapłacilibyśmy za nie 2100 zł za metr bieżący.

Koszty mebli do kuchni na wymiar, ceny- meble kuchenne wykonane z płyty MDF

Bardzo popularne są także kuchnie do zabudowy z płyty MDF. Ceny mebli z płyt zależą przede wszystkim od jakości zastosowanego materiału. Możemy zakupić niedrogi zestaw zabezpieczony tanią folią, co znacząco obniży koszty mebli do kuchni, ale musimy mieć na uwadze, to że meble kuchenne wykonane w ten sposób nie są tak trwałe a folia może zacząć się w niedługim czasie odbarwiać. Folia w najtańszej wersji cenowej jest także bardzo podatna na zarysowania.

Aktualny cennik z 2018 roku dotyczący mebli kuchennych z płyty MDF, obrazuje, że najtańsze meble z płyty znajdziemy w województwie świętokrzyskim. Projekty kuchni zakładające oszczędność na meblach i wykorzystanie tych najtańszych oklejonych folią w najniższym standardzie, uwzględniają w tym województwie w swoim kosztorysie cenę 840 zł za metr bieżący. Najdroższa wersja tych mebli oklejona odporną na zarysowania i trwałą folią ma cenę w granicach 1880 zł za metr bieżący. Tak jak wspominaliśmy w poprzednim przykładzie ceny mogą się różnić w zależności od miasta, i od wykonawcy. Dla przykładu w stolicy za metr bieżący mebli wykonanych z płyty MDF i oklejonych folią najmniej trwałą zapłacimy około 1000 zł, natomiast za meble z płyty oklejone folią w najwyższym standardzie około 2300 zł za metr bieżący.

Koszty mebli do kuchni na wymiar, ceny- meble kuchenne lakierowane i fornirowane

Projekty kuchni coraz częściej obfitują w meble lakierowane i fornirowane. W ostatnich latach meble kuchenne wykończane na wysoki połysk cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Meble wykończone w ten sposób bywają nawet kilkaset złotych droższe niż meble matowe czy półmatowe.

Zaglądając do aktualnego w 2018 roku cennika widzimy, że ceny mebli lakierowanych i fornirowanych wyglądają na najtańsze w województwie świętokrzyskim. To tam za metr bieżący mebli wykonywanych na wymiar z płyty MDF lakierowanej w średnim standardzie zapłacimy około 1770 zł, meble fornirowane matowe kosztują 1420 zł, a te z połyskiem 1800 zł. W Warszawie za metr bieżący tych mebli zapłacimy odpowiednio 2100 zł, 1640 zł i 2200 zł.

Najdroższe są oczywiście meble drewniane, wykonywane na wymiar. W stolicy za metr bieżący mebli sosnowych lub brzozowych zapłacimy około 1900 zł, za metr bieżący mebli z buku 2240zł, za meble z drewna egzotycznego 2850 zł, a za meble z luksusowego drewna egzotycznego nawet 3300 zł za metr bieżący. Największą popularnością cieszą się tańsze meble przedstawione powyżej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kosztują meble na wymiar w Twoim województwie zajrzyj do cennika, z którego korzystaliśmy