OC i AC w pakiecie, czyli co to jest ubezpieczenie pakietowe

OC i AC w pakiecie, czyli co to jest ubezpieczenie pakietowe

Nieodłączną decyzją przy zakupie nowego bądź używanego samochodu jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe, podobnie jak w wielu innych krajach. Wiele osób decyduje się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC ze względu na jego często wysoką cenę. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tematowi ubezpieczeń szczególnie w kontekście kupna nowego samochodu.

Co to jest ubezpieczenie pakietowe?

Ubezpieczenie pakietowe to łączone ubezpieczenie AC, OC, ZK, NNW a także Assistance. Korzyści płynące z połączenia tych usług w jeden pakiet są bezsprzeczne. Pierwszorzędna i oczywista korzyść to niższa cena. Bardziej opłaca się wykupić ubezpieczenia w pakiecie korzystając z pomocy dealera, u którego kupujemy auto niż wykupować je osobno. Niższą cenę za pełną ochronę uzyskujemy też dlatego, że instytucje oferujące tego typu ubezpieczenia ściśle współpracują z dealerami i producentami aut, dzięki czemu mogą oferować klientowi najbardziej korzystne zniżki jak np. w przypadku samochodów marki Nissan: https://www.nissanfinance.pl/ubezpieczenie/uslugi/ubezpieczenia-pakietowe. W tym przypadku w ramach jednej ceny autoryzowany partner producenta samochodu oferuje bardzo szeroki zakres ochrony.

Ubezpieczenie pakietowe – korzyści

Decydując się na szeroki zakres ochrony możemy jeździć i spać spokojnie. W przypadku ewentualnej szkody AC udział własny w jej spowodowaniu jest całkowicie zniesiony. Do tego likwidacja szkody następuje bardzo szybko i tylko z wykorzystaniem oryginalnych części w autoryzowanych serwisach. Ubezpieczyciel oferuje także zastępczy samochód na czas naprawy. To jednak nie koniec naszej ochrony. W przypadku np. zatrzaśnięcia się kluczyków w samochodzie, awarii akumulatora czy braku paliwa również możemy liczyć na szybką pomoc i kontynuację jazdy. Jeśli natomiast awaria uniemożliwi dalszą podróż, wówczas ubezpieczyciel zadba o organizację jej kontynuacji – np. sprowadzi samochód zastępczy, zapłaci za hotel a samochód odwiezie do odpowiedniego serwisu oddalonego nawet o 500km.