Ulgi podatkowe a praca w Holandii. Poznaj szczegóły dokonywania rozliczenia

Ulgi podatkowe a praca w Holandii. Poznaj szczegóły dokonywania rozliczenia0
(0)

Holandia, podobnie jak i inne kraje europejskie, umożliwia swoim mieszkańcom staranie się o przyznanie zwrotu kosztów poniesionych np. w związku z opieką nad dzieckiem czy przyznanym kredytem hipotecznym. Jakie ulgi podatkowe oferuje Ci Holandia oraz jak się o nie starać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w przygotowanym artykule.

W jaki sposób możesz starać się o ulgi podatkowe? Holandia i jej system podatkowy

Aby móc starać się o przyznanie ulg podatkowych w Holandii, konieczne jest dokonanie corocznego rozliczenia z urzędem skarbowym. Złożenie deklaracji możliwe jest wyłącznie w sytuacji, gdy posiadasz numer BSN (BurgerServiceNummer), czyli numer identyfikacyjny, będący odpowiednikiem polskiego PESEL-u. Czas oczekiwania na decyzję wynosi nawet 3 lata, tyle zgodnie z prawem ma urzędnik na rozpatrzenie złożonej dokumentacji. Jednak najczęściej przyznanie zwrotu nadpłaconych składek oraz ulg podatkowych następuje w ciągu 3-6 miesięcy.

Jakie ulgi podatkowe oferuje Holandia?

Każdy pracownik, dokonujący corocznego rozliczenia, może ubiegać się o przyznanie stosownych ulg podatkowych. Jakie z nich oferuje Ci Holandia? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę najczęściej przyznawanych zniżek! Pierwszą z nich są alimenty na dziecko lub żonę – aby móc się o nie starać, musisz przedstawić w urzędzie skarbowym stosowne dokumenty, np. akt małżeństwa. Pamiętaj, że wszelkie formularze powinny zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Kolejna ulga podatkowa, której uzyskanie umożliwia Ci Holandia, to pokrycie części kosztów, które poniosłeś w związku z uczestnictwem w różnorodnych szkoleniach lub kursach. Masz także możliwość otrzymania zwrotu wydatków na studia i edukację wyższą. Pracownicy, którzy są zatrudnieni w firmie oddalonej od ich miejsca zamieszkania, mogą ubiegać się o przyznanie ulgi na rzecz kosztów dojazdów do pracy.

Jednak typowo pracownicze ulgi podatkowe to nie wszystko, co Holandia może Ci zaoferować! Doskonale znając realia codziennej opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością, państwo to umożliwia Ci ubieganie się o zwrot kosztów leczenia oraz dbania o Twojego chorego potomka. Jest tylko jeden warunek – musicie posiadać ten sam adres zameldowania. W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych i Ty możesz starać się o częściowe pokrycie przez państwo kosztów swojego leczenia. Ta ulga nie obejmuje jednak comiesięcznej zaliczki na ubezpieczenie zdrowotne oraz ryzyka własnego.

Coraz więcej pracowników marzy o własnym domu lub mieszkaniu, jednak bardzo często jedyną możliwością na jego zakup jest wzięcie kredytu hipotecznego. I w tej sytuacji zostały przygotowane ulgi podatkowe, które Holandia może uwzględnić w corocznym rozliczeniu. Obejmują one w szczególności zwrot odsetek oraz częściowe odzyskanie kosztów finansowania zaciągniętego kredytu. Należy jednak pamiętać, że taka możliwość przysługuje pracownikom wyłącznie jednorazowo.

Ulgi podatkowe – Holandia. Zdobądź je z pomocą specjalistów!

Holenderski system podatkowy może być dla wielu pracowników niezrozumiały. Sytuacja dodatkowo komplikuje się w przypadku osób, które dopiero po raz pierwszy dokonują rozliczenia na terenie tego państwa. Nieznajomość przysługujących ulg podatkowych w Holandii może skutkować utratą szansy na uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów. Jak w takim razie zadbać o to, aby w Twojej deklaracji znalazły się wszelkie przysługujące Ci ulgi? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów! Od wielu lat na rynku działa wiele firm, które specjalizują się nie tylko w dokonywaniu rozliczeń, ale także uzyskiwaniu dla swoich klientów najwyższych zwrotów nadpłaconych składek. W ich ofercie znajdziesz także ulgi podatkowe, które Holandia bardzo często przyznaje swoim mieszkańcom. Nie pozwól sobie na utratę szansy zdobycia dodatkowej gotówki i zaufaj profesjonalistom.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Trwa konkurs „Podkarpacie - tutaj mieszkam”
Krótka historia hipoterapii
Gdy zobaczył policjantów schował się w krzakach
Jak przygotować korektę PIT?
Wypadek na autostradzie. Poszkodowany motocyklista
5 ciekawych drzew i krzewów, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie
Burze, ochłodzenie, porywisty wiatr, opady deszczu, a nawet śniegu
Awaryjne lądowanie awionetki na autostradzie A4 [FOTO, WIDEO]
Podkarpackie otrzyma blisko 117 mln zł na rozwój Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej
Czym tak naprawdę jest plan inwestycyjny?
Śmiertelne potrącenie rowerzystki
Mieszkaniec Podkarpacia wywołał alarm bombowy w Warszawie
Mając 2,6 promila kierował toyotą. Spowodował kolizję
Potrącenie na ul. Cieplińskiego. 54-latka w szpitali
Chcesz się rozwijać i szukasz dofinansowania na realizację prac B+R? Przyjdź na warsztaty NCBR w Rze...
Złodziej zatrzymany. Policja odzyskała skradzione rzeczy
Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu - jak o nie walczyć?
Technika montażu fototapet
Na Podkarpaciu zostaną ustawione Ławki Niepodległości
Śledztwo ws. śmierci kobiety. Policja prosi świadków o kontakt
Zabił swojego wujka? Policja szuka 46-latka
Jak właściwie nakładać róż na policzki
Ukraińcy kradli rowery! Usłyszeli aż 61 zarzutów!
Ponad 21 mln zł dla gmin z powiatu rzeszowskiego
Egzotyczne i dalekie Karaiby: na jaką wyspę karaibską jechać?
"Pożyczył" auto bez wiedzy właściciela i je uszkodził
Rowerzyści potrąceni na przejeździe dla jednośladów
Regio Resovia – pierwszy tego rodzaju i na taką skalę projekt w kraju
13 kierowców straciło prawa jazdy
Pościg za pijanym kierowcą