Jak dbać o kwiaty sztuczne

Jak dbać o kwiaty sztuczne

Na początku, po zakupie kwiaty sztuczne prezentują się okazale. Ich trwałość jest o wiele większa niż prawdziwych. Aby zatrzymać ich piękno na dłużej i nie straszyć gości przebarwionym bukietem róż wystarczy kilka prostych zabiegów.

Sztuczne czy prawdziwe

Korzyści ze sztucznych kwiatów jest wiele, jedna z nich to na pewno to, że nie trzeba ich podlewać. Kupujemy, wstawiamy do flakonu i cieszymy się ich pięknym wyglądem. Nie musimy się martwić o szkodniki, czy zbyt suche powietrze w domu, im to nie zaszkodzi. Największy wybór zazwyczaj ma hurtownia kwiatów sztucznych, na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Po co kwiaty?

Korzyści z kwiatów sztucznych jest dużo. Pomieszczenia, w których są kwiaty odbierane są bardziej korzystnie niż te same pomieszczenia bez kwiatów. Dlatego też w restauracjach, hotelach i sklepach coraz więcej uwagi zwraca się na dekoracje kwiatowe. Jak wykazały badania, takie sklepy i miejsca są chętniej odwiedzane przez klientów i lepiej przez nich oceniane.

Rodzaje kwiatów sztucznych

W hurtowniach online kwiatów sztucznych możemy dostać wiele nie tylko rodzajów kwiatów ale także różniących się materiałem, z którego są wykonane. Jednak najbardziej powszechnie używane i dostępne są kwiaty z tworzywa sztucznego.

Trudny wybór

Piękne, egzotyczne okazy sztucznych kwiatów są bardzo dekoracyjnym dodatkiem, który na pewno przetrwa w naszych warunkach. Często też w ten sposób możemy mieć kwiaty, które są bardzo wymagające w uprawie.

Czyszczenie kwiatów sztucznych

Podstawowym zabiegiem jaki wykonujemy co jakiś czas na kwiatach sztucznych jest usunięcie kurzu. Najłatwiej to zrobić za pomocą delikatnego prysznicu. Jeśli sam prysznic nie usunął zabrudzeń można zrobić to dodając im do kąpieli delikatnego mydła. Następnie kwiaty osuszamy, jednak nie pod gorącym powietrzem bo mogą się zdeformować.

Aby przywrócić im idealny wygląd trzeba pokryć je środkiem do pielęgnacji elementów z tworzywa w aucie. Drugi sposób nabłyszczenia to przetarcie wacikiem nawilżonym oliwką parafinową. W ten sposób konserwuje się i nabłyszcza nasze kwiatki.

Człowiek od początku żył wśród roślin. Dawały mu one schronienie, pożywienie. Czyli wszystko to co potrzebował aby przetrwać. Dlatego teraz dla własnego poczucia komfortu otaczamy się roślinami. Sprawiają, że czujemy się lepiej, myślimy bardziej pozytywnie i chętniej podejmujemy decyzje. To właśnie jest ten aspekt, wykorzystywany we wnętrzach pomieszczeń handlowych, stwarzanie komfortu.

Źródła: