Kredyt gotówkowy na samochód? Poznaj jego zalety

Kredyt gotówkowy na samochód? Poznaj jego zaletyMarzysz o nowym samochodzie prosto z salonu, ale nie masz wystarczających środków na jego zakup? To nie problem! Nie wahaj się i skorzystaj z oferty banków, dzięki którym bez problemu uzyskasz potrzebną gotówkę. Dowiedz się czy warto skorzystać z kredytu gotówkowego, by spełnić swoje marzenie o idealnym aucie.

Czym jest kredyt gotówkowy?

To jedna z najpopularniejszych ofert każdego banku. Biorąc kredyt gotówkowy nie musisz wyjaśniać na jaki cel zostanie on przeznaczony. By go uzyskać nie jest wymagane uzupełnianie żadnych, zbędnych i skomplikowanych formalności, a dokumentami jakie musisz mieć przy sobie są dowód osobisty i potwierdzenie zatrudnienia wraz z zaświadczeniem o zarobkach. Dla instytucji finansowej najważniejsze jest informacja o Twoich danych zgromadzonych w BIK-u oraz zdolność kredytowa, którą z łatwością możesz oszacować na stronie kalkulatora kredytów gotówkowych. Jeśli chodzi o spłatę zaciągniętej pożyczki gotówkowej, jest ona bezpośrednio uzgadniana z bankiem, w którym wzięty jest kredyt. To jeden z najszybszych sposobów uzyskania pieniędzy na nagłe potrzeby.

 

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt na auto?

Porównując różne oferty banków, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy i zastanów się ile pieniędzy tak naprawdę potrzebujesz, ponieważ im większa kwota, tym większe odsetki. Jeśli zdecydujesz się na wybór swojej placówki bankowej, dowiedz się jak możesz negocjować, by móc otrzymać lepsze warunki kredytu. Wysokość raty nie powinna zanadto obciążać Twoich dochodów i najlepiej by jej spłata nie stanowiła dla Ciebie większego problemu. Kolejnym aspektem o którym warto mieć pojęcie jest prowizja, jaką pobiera instytucja finansowa za pożyczenie kredytobiorcy pieniędzy. Tą jednorazową opłatę bank wlicza do pobranej przez klienta sumy. W niektórych instytucjach finansowych możesz natknąć się na promocje podczas brania pożyczki gotówkowej, jednak nie zawsze wiążą się one z niskimi kosztami. W tym wypadku koniecznie zapoznaj się z wymaganiami wybranego banku, by uniknąć dodatkowych wydatków, takich jak np. ubezpieczenie.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę gotówkową?

Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz jak najszybciej uzyskać środki finansowe na zakup wymarzonego auta, to kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem. Nie musisz martwić się o to, że instytucja finansowa będzie wymagać od Ciebie dodatkowych dokumentów, ponieważ do pozyskania pożyczki potrzebujesz tylko dowodu lub zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Jeżeli nie masz na swoim koncie żadnych zadłużeń i wszystkie rachunki oraz inne zobowiązania spłacasz na czas, nie musisz się martwić o to, że bank nie udzieli Ci kredytu, ponieważ przy regularnym płaceniu stajesz się dla instytucji zaufanym klientem. Dzięki tej metodzie, staniesz się jedynym właścicielem pojazdu i unikniesz wszelkiego rodzaju zabezpieczeń oraz poręczycieli. Dodatkowo to do Ciebie należy decyzja na jaki cel chcesz przeznaczyć pozyskane środki, w związku z tym zdobytej kwoty nie musisz przeznaczać na samochód, ale na przykład na podróż lub umeblowanie mieszkania. Ten typ kredytu nie wymaga wkładu własnego, co jest dodatkowym ułatwieniem i zaletą. Proces przyznania pożyczki przebiega błyskawicznie, a wniosek o jej przyznanie możesz złożyć w dowolnym banku, także przez internet, wtedy pieniądze są wypłacane w ciągu kilku dni.