Kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona? Co sprawdzi się lepiej do usuwania plam?

Kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona? Co sprawdzi się lepiej do usuwania plam?

Usuwanie plam takich jak plamy z kawy, plamy z trawy, plamy z jagód czy plamy z czerwonego wina, spędza Ci sen z powiek? Pranie nie mieści się już w pralce? Twoje dzieci brudzą ubranka na potęgę, a Ty w pośpiechu sprzątając gubisz sens swojego życia? Nigdy więcej. Poniżej przedstawimy kilka praktycznych porad pomocnych w usuwaniu nawet najcięższych zabrudzeń! Zapraszamy do lektury!

Usuwanie plam ręcznie czy pranie w pralce?

Czyste ubrania są wizytówką, każdego człowieka. Jeśli chcesz żyć ekologicznie, nie używając chemii do czyszczenia podstawowych, ale ciężko schodzących plam, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Ogólnodostępne w sklepach środki czystości niszczą ludzką florę bakteryjną, powodują raka, upośledzają układ immunologiczny a także powodują problemy z płodnością. Po co więc ich używać?

Tutaj znajdziecie ciekawe ekologiczne porady: https://aniaradzi.pl/porady/usuwanie-plam-_t/

Soda oczyszczona używana do ciast, może przydać się także w gospodarstwie domowym do… czyszczenia i odplamiania! Soda oczyszczona świetnie nadaje się do odświeżenia śpiwora, usuwania nieprzyjemnego zapachu kociej kuwety, możesz ją wykorzystać jako naturalny antyperspirant, doczyści dywany, usunie cieżko schodzącą spaleniznę z garnków, odkamienia czajniki, wybiela ubrania. Usuwanie plam z potu, smoły, plam z krwi, soków i z wina? Soda oczyszczona się ich nie boi! Pomoże i w tym przypadku. Więcej na temat usuwana trudnych plam tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/plamy-z-kawy-najlepsze-sposoby-na-usuwanie-plam-z-kawy/

Trudne do usunięcia plamy z kawy, plamy z trawy, plamy z jagód czy z czerwonego wina? Kolejny Twój sprzymierzeniec – kwasek cytrynowy poradzi sobie z nimi bez problemu. Dodany do prania w pralce w ilości dwóch łyżek wzmocni działanie proszku a co za tym idzie sprawi, że plamy będą dużo łatwiejsze do usunięcia. Kwasek cytrynowy możesz użyć także jako nabłyszczacz do naczyń, świetnie sprawdzi się w akompaniamencie sody jako środek do czyszczenia armatury łazienkowej. Ciekawe porady dotyczące usuwania popularnych plam odnajdziesz także tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/plamy-z-trawy-najlepsze-sposoby-jak-usunac-plamy-z-trawy/

Plamy z kawy, plamy z trawy, plamy z jagód i plamy z wina inne sposoby usuwania plam

Jak usunąć plamy z jagód? Wystarczy namoczyć zabrudzone ubranie w roztworze octu. Tak proste a jak skuteczne! Nieduże plamy można pocierać wacikiem namoczonym w occie. Znikną w mgnieniu oka! Ocet jest popularny w każdej kuchni dzięki temu wywabianie takich trudnych plam staje się dużo prostsze i szybsze, zwłaszcza kiedy tradycyjne pranie w pralce zawodzi, a żaden świetnie wyreklamowany proszek nie jest w stanie usunąć zabrudzeń z ulubionej bluzki.

Plamy z trawy sprawnie usuniesz za pomocą… alkoholu! Powinien to być 70% roztwór alkoholu bądź rozcieńczony amoniak. Po naniesieniu takiego płynu na plamę należy pozostawić go tak przez kilka chwil. Następnie spłukać zimną wodą. Plamy z trawy można także usunąć za pomocą płynu do mycia naczyń. Plam można się także pozbyć pocierając zabrudzone miejsce wacikiem nasączonym w wodzie utlenionej. Usuwanie plamy mlekiem także daje dobre efekty. Jak więc widzisz masz w kuchni potężny arsenał do walki z plamami, nie poddawaj się więc i zamiast trzymać poplamione ubrania na dnie szafy spraw im drugie życie za pomocą prania w naturalnych, ekologicznych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych… przyprawach i wspomagaczach z Twojej kuchni!