Przyjechałam porozmawiać o Polsce

Przyjechałam porozmawiać o Polsce– Zawsze powtarzam, dzieci to nie koszt, ale inwestycja w naszą przyszłość – powiedziała B. Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Boguchwały k. Rzeszowa. Tematem spotkania były zrealizowane już oraz planowane programy prorodzinnej i prospołecznej polityki rządu. Gospodarzem tego wydarzenia był Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski. Omawiając aktualną sytuację w kraju, B. Szydło, często – na zasadzie porównania – odnosiła się do Powiatu Rzeszowskiego.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, tak to komentuje – Cieszę się, że nasz powiat odwiedziła właśnie B. Szydło, osoba tak wyjątkowo pozytywnie kojarzona przez naszych rodaków ze skutecznym wprowadzeniem trudnych, prospołecznych reform. Reform, o których niektórzy mówili, że… nie są możliwe do zrealizowania. A przecież tylko dzięki samemu programowi „500 plus” tysiące rodzin w naszym powiecie mogą zapewnić teraz swoim dzieciom godziwe warunki życia, edukacji i wypoczynku.

Z korzyścią dla rodziny i gospodarki

Odnosząc się do programu „500 plus”, B. Szydło powiedziała: – Krytycy tego projektu mówili: naszego kraju na to nie stać. Udowodniliśmy, że jest to możliwe, o ile podejmie się racjonalne, długo oczekiwane przez obywateli i uzasadnione działania.

Wicepremier zwróciła uwagę na to, że „500 plus” nie tylko poprawiło sytuację rodzin wielodzietnych, ale też ożywiło gospodarkę. Zdecydowanie większy rodzinny budżet przekłada się przecież na większe wydatki m.in. na zakupy dla dzieci, usługi edukacyjne, oraz te związane z wypoczynkiem. Podkreśliła, że z tego wsparcia państwa w samym tylko Powiecie Rzeszowskim może teraz korzystać ok. 20 tys. dzieci.

Środki na ten cel znalazły się m.in. dzięki zdecydowanym działaniom zmierzającym do likwidacji luk w prawie podatkowym, zwłaszcza dotyczącym oszustw związanych z płaceniem podatku VAT. Okazuje się, że projekt takich działań pojawił się już w latach 2005 -2006 (za rządów PiS). – Nie wiem, czy to z powodu czyjegoś zaniedbania, czy też celowo, ale koalicja PO – PSL schowała ten do projekt głęboko do szuflady – mówiła B. Szydło.

Każdy będzie mógł nas rozliczyć

Rząd planuje wdrożyć kolejne prospołeczne projekty. Wśród nich jest m.in. nowa propozycja zapewniająca prawo do wcześniejszej emerytury także dla niepracujących kobiet, które wychowały czworo (i więcej) dzieci. Aktualnie prawo do takiej emerytury przysługuje kobietom, które mają co najmniej 20-letni staż pracy. Oprócz tego, wicepremier wspomniała także o: dotacjach na drogi gminne i powiatowe, program „Mieszkanie plus”, ułatwienia dla studentów oraz reformie wymiaru sprawiedliwości.

Podczas spotkania B. Szydło odpowiadała także na pytania mieszkańców dotyczące m.in.: rolnictwa, kultury ludowej, problemów małych szkół, a także… sytuacji gospodarczej Polski na tle kondycji gospodarki światowej.

Zwracając się do mieszkańców, B. Szydło powiedziała: – Przyjechałam tutaj, aby porozmawiać o Polsce. Tak jak i przed wyborami, tak i teraz spotykamy się z naszymi rodakami, aby poznać ich uwagi i opinie. Na tej podstawie przygotowujemy i wdrażamy prospołeczne projekty, z których każdy będzie mógł nas rozliczyć.Nie przegap:

G2A Arena z charytatywną aukcją dla szpitala
Rzeszowska Szkoła Podstawowa nr 25 drukuje przyłbice
Atak zimy w górach! Trudne warunki w Bieszczadach
Na czym polega rehabilitacja dzieci?
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO W WOLI CICHEJ
Dlaczego warto prać dywany regularnie?
Rzeszów - praca w lotnictwie
Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek
Biznesy z „Aeropolis” muszą podbijać europejskie, a najlepiej globalne rynki!
Konkursy internetowe - z czym to się je?
40-latek ugryzł pracownika ochrony. Grozi mu 2 lata więzienia
Wypadek na autostradzie. Poszkodowany motocyklista
Cechy idealnego domu jednorodzinnego
Seniorzy stracili 100 tysięcy złotych
Na Podkarpaciu triumf PiS
54-latek odpowie za postrzelenie psa
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoje listy wyborcze do Sejmiku Podkarpackiego
Audi uderzyło w barierki i drzewo, później wpadło do potoku
Dwa nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu
W Sylwestra włamał się do autobusu. Grozi mu 10 lat
Alert! Ostrzeżenie pogodowe 3 stopnia dla całego regionu!
Radni PiS: Wszystkim nam powinno zależeć na dobru pacjentów
Warta wesprze dwa szpitale - w Łańcucie i Rzeszowie
Prawie 5 tys. klientów w podkarpackich placówkach ZUS w dwa dni
Nowy łącznik autostradowy na Podkarpaciu [WIDEO]
Jedna grupa międzyoddziałowa dla uczniów klas ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych
Pierwsze szkolenie dla pracodawców podkarpackich terytorialsów
Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu na ul. Batorego
Areszt tymczasowy za ugodzenie brata nożem!
Marszałek Elżbieta Witek z wizytą na Podkarpaciu