DESIGN + nad Wisłokiem

DESIGN + nad Wisłokiem

Będzie okazją do obejrzenia wyjątkowych prac projektowych – których twórcami są studenci Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP.

W wyniku DESIGN+ powstaną obiekty projektowane w wybranych miejscach nad Wisłokiem. Projekty będzie można zobaczyć w formie ekspozycji zewnętrznej na skrzyżowaniu al.Lubomirskich oraz Al. Pod Kasztanami w dniach 7 – 10 czerwca 2018.

Projekt ma na celu wykazanie jak ważną kwestią w przestrzeni miejskiej jest dobry design, w tym przypadku w postaci mebla miejskiego oraz innych elementów użytkowych.

W zamyśle prace będą miały unikatowy charakter i wykonywane będą w kontekście konkretnego miejsca, rozwiązując konkretny problem społeczny oraz projektowy. Będzie to również okazją do prezentacji zielonych terenów przestrzeni miejskiej Rzeszowa w kontekście projektu.

W założeniach wydarzenia jest realizacja ciekawych form unikatowego designu i małej architektury w Rzeszowie.

Design + planowany jest jako propozycja projektów o charakterze wdrożeniowym na FPM.
Kuratorem projektu jest Zbigniew Czyż

Design w Galerii R_Z będzie okazją do obejrzenia prac meblarskich o unikatowym charakterze – których twórcami są studenci Katedry Projektowania Mebla i Elementów Wyposażenia Wnętrz ASP w Krakowie.

Na wystawie będą zaprezentowane prototypy oraz realizacje meblarskie, a dopełnieniem ekspozycji będą banery prezentujące wybrane projekty.

Wystawa będzie miała charakter retrospektywny. Zapraszamy na wernisaż wystawy – który odbędzie się 8 czerwca 2018 o godzinie 20:00 w Galerii R_Z . Kuratorem wystawy jest Zbigniew Czyż.

funpage projektów :

https://www.facebook.com/designnadwislokiem/

program Festiwalu :

Home