Korwin-Mikke na Podkarpaciu: Europejczycy mają duszę niewolnika [FOTO]

Korwin-Mikke na Podkarpaciu: Europejczycy mają duszę niewolnika [FOTO]

Eurodeputowany i lider partii Wolność wizytą w Mielcu zakończył weekendowy objazd po Podkarpaciu. Tu czekało na niego kilkadziesiąt osób.

– Nasza partia dotrzymuje obietnic – tak swoje spotkanie w sobotni wieczór w Mielcu rozpoczął Janusz Korwin-Mikke. Nawiązał tutaj do awizowanej jesienią wizyty w Mielcu, która ostatecznie nie doszła do skutku, została odwołana długo po planowym terminie jej rozpoczęcia.

Korwin-Mikke zaznaczył, że reprezentuje partię prawicową. – W Polsce prawica ma się nieźle w porównaniu z Europą – komentował. Oceniał, że gdy w Europie rządzili ludzie prawicy to panowała normalność, a rządzący kierowali się stabilnym systemem wartości. Teraz ma być zupełnie inaczej. – Jesteście okłamywani od początku do końca – podkreślał.

Mieleccy słuchacze Janusz Korwina-Mikke mogli poznać między innymi jego stosunek do kary śmierci. – Powinna zostać przywrócona. W państwach cywilizowanych kara śmierci musi istnieć – przekazywał.

Korwin-Mikke krytykował również wspieranie zasiłkami bezrobotnych.

– Była zasada, że kto nie pracuje ten nie je. W Unii Europejskiej jest odwrotnie. Jak można nakładać podatki, czyli grzywny na tych, którzy pracują, a nagradzać zasiłkami tych, którzy nie pracują – argumentował.

Skrytykował również pojęcie państwa opiekuńczego. W jego ocenie to sposób by ograniczać wolność mieszkańców. – Europejczycy mają duszę niewolnika – ocenił.

Janusz Korwin-Mikke w weekend odwiedził również Brzozów, Jasło i Przemyśl.