Wojciech Buczak: stwórzmy wspaniałe place zabaw

Wojciech Buczak: stwórzmy wspaniałe place zabaw0
(0)

Różnorodne, tematyczne i kreatywne – takie powinny być miejskie place zabaw według Posła Wojciecha Buczaka kandydata na prezydenta miasta, który podczas konferencji prasowej na bulwarach przedstawił wraz z radnymi swoje pomysły skierowane do najmłodszych rzeszowiaków.

– Pomimo tego, że w Rzeszowie mamy coraz więcej dzieci, władze miasta nie są w stanie odpowiednio zadbać o to, żeby stworzyć dla nich odpowiednie atrakcje. Zależy mi, aby w Rzeszowie wzorem innych miast powstały nowe, tematyczne i interaktywne place zabaw, które będą wyzwalały w dzieciach kreatywność i dawały dużo frajdy. Mam na myśli takie miejsca jak np. plac zabaw w formie ogrodu dinozaurów na warszawskim Ursynowie czy plac Wartofrajdę z Poznania na którym mogą również bawić się dzieci niepełnosprawne. Zależy mi na tym, aby takie miejsca powstały w Rzeszowie – podkreśla Wojciech Buczak.

– Będziemy dążyć do tego, aby na każdym osiedlu był teren zielony z ciekawym i kreatywnym placem zabaw. Przyszedł czas, kiedy place zabaw mogą być znacznie ciekawsze niż te, na których są tylko sztampowe huśtawki i karuzele. Przemyślana infrastruktura do spędzania wolnego czasu przez dzieci w nowoczesnych miastach stała się ważnym elementem wychowawczym ich polityki miejskiej. Nowoczesne miasta tworzą dziś place zabaw, które znacznie bardziej absorbują dzieci, pobudzają ich kreatywność, są przy tym znacznie bezpieczniejsze. Są istotnym elementem organizowania dziecku czasu wolnego i bardzo często zaczynają wygrywać z komputerem. – wskazuje Wojciech Buczak.

Wojciech Buczak podkreślał przy tym, że miejscem które szczególnie dobrze nadaje się na duży i nowoczesny plac zabaw są bulwary, których potencjał obecnie jest marnowany, a symbolem tej nieporadnej polityki władz miasta jest malutki, niszczejący plac zabaw oraz wielka betonowa dziura w samym centrum parku – pozostałość po dawnej fontannie. – Modernizacja bulwarów, stworzenie z tego miejsca prawdziwej strefy wypoczynku z interaktywnym placem zabaw dopasowanym dla dzieci w różnym wieku, powinno być dla miasta jednym z priorytetów– wskazuje Wojciech Buczak.

– Do tej pory dzieci, które chciały skosztować zabawy w wodzie były skazane na korzystanie z fontanny multimedialnej, która nie jest absolutnie do tego celu dostosowana. Kilka dni temu wprawdzie uruchomiono po latach starań wyremontowano baseny ROSiR i jest to dobra wiadomość, ale to stanowczo za mało i o wiele lat za późno. Dzisiaj świat poszedł zdecydowanie do przodu, a Rzeszów niestety pod tym względem pozostaje daleko w tyle za wieloma miastami w Polsce. My planujemy dla Rzeszowa znacznie więcej. Chcemy m.in. zbudować dzieciom nowoczesny, wodny plac zabaw, który będzie wspaniałym miejscem do spędzania czasu dla całych rodzin – podkreśla Wojciech Buczak.

– Brak w Rzeszowie dużego, ogólnomiejskiego placu zabaw również wodnego oraz mało ciekawe place zabaw na osiedlach pokazują, że władze miasta nie przywiązują do tego obszaru zbytniej uwagi. Zamiast tego w miejscu planowego parku rekreacji przy ul. Spacerowej Prezydent widzi wysokie bloki, a głównym miejscem wodnych zabaw w mieście była do tej pory fontanna przy Zamku. Nie tak powinno wyglądać miasto innowacji. Szkoda, że większość obecnych placów zabaw w Rzeszowie składa się z typowych urządzeń kupowanych z katalogu, które są powtarzalne i szybko się nudzą. Na dodatek wiele z placów nich nie posiada rozwiązań dla najmłodszych dzieci i co gorsza wymaga natychmiastowych remontów i doposażenia. W Rzeszowie musimy zadbać o wszystkich mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych – podsumował Marcin Fijołek.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Pożyczkobiorco, czy znasz swoje prawa?
Potężny wiadukt centralny powstanie w Rzeszowie?
Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli szkolenie na wędrzyńskim poligo...
Tragiczny wypadek. Nie żyje motocyklista
Czarownica okradła mieszkankę Podkarpacia! Szukają jej policjanci!
W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na Prezydentów miast Podkarpacia
Przygotowania do budowy przejścia z windami pod torami
Od 1 sierpnia nowe ceny biletów MPK
W sobotę w Rzeszowie demonstracja "Solidarni z Białymstokiem"
Pokaz specjalny Dywizjonu 303 w G2A Arena
Dodatkowe połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium
Policjanci z Ustrzyk zorganizowali zbiórkę krwi
PIT-37 2017/2018 - rozliczenie przez internet
G2A Arena z charytatywną aukcją dla szpitala
Myśleli, że jest pijany. Mężczyzna miał udar
Teatr dla najmłodszych – warto się do niego wybrać!
Kwarantanna na plebanii parafii św. Józefa w Rzeszowie
Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018!
Prawie 5 tys. klientów w podkarpackich placówkach ZUS w dwa dni
Jak inwestować żeby nie stracić?
Sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia
Ukraińcy kradli rowery! Usłyszeli aż 61 zarzutów!
Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek
Jadący na szkolenie policjant zatrzymał pijanego kierowcę
Nocna akcja poszukiwawcza w górach!
Przyjechałam porozmawiać o Polsce
Policjanci poszukują 35-letniego Artura Duszy
5 ciekawych drzew i krzewów, które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie
Pijany leżał na chodniku. Był poszukiwany