Podkarpacka Policja rozpoczęła nadawanie w ogólnopolskiej aplikacji BLISKO

Podkarpacka Policja rozpoczęła nadawanie w ogólnopolskiej aplikacji BLISKO

Utrudnienia na drogach krajowych i wojewódzkich, planowane objazdy, ostrzeżenia o niebezpieczeństwie – takie informacje podkarpacka Policja będzie przekazywać mieszkańcom regionu za pośrednictwem aplikacji BLISKO. Wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację na swoim telefonie, by być na bieżąco i wiedzieć co ważnego dzieje się w naszej okolicy.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, jako kolejna jednostka w kraju, dołączyła do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta już blisko pół tysiąca polskich miast i gmin.

Mieszkańcy Podkarpacia mogą odbierać na swój telefon komunikaty o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, ale też powiadomienia o ważnych działaniach Policji.

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikającego z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.

Podstawową zaletą aplikacji jest umożliwienie swobodnego wyboru serwisów informacyjnych od poszczególnych nadawców. Dzięki temu użytkownik otrzymuje tylko interesujące go informacje, bez zaśmiecania niechcianymi treściami. Tym bardziej dla Policji jest to cenne, bo może powiadamiać skutecznie, gdyż informacje trafią tylko do tych osób, które wyraziły na to zgodę.

Aplikacja BLISKO jest bardzo wygodna, ponieważ sama powiadamia o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości SMS. Umożliwia użytkownikom wybranie wielu lokalizacji, miejscowości, w których mieszkamy, pracujemy, czy bywamy. Po wskazaniu miejsca aplikacja wyświetli aktualną listę nadawców, którzy informują na danym obszarze.

Aplikacja BLISKO stawia na użyteczne treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty, takie jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno-oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich informujących o jakości powietrza, czy o planowanych wyłączeniach prądu. Dostawca aplikacji zapewnia, że z każdym miesiącem lista nadawców się powiększa.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.