Jak zakupy to tylko przez Internet – oto wady i zalety kupowania online

Jak zakupy to tylko przez Internet – oto wady i zalety kupowania online

Wygoda, szybkość, przyjemność – tak w skrócie określa się internetowe zakupy robione w wielu różnych sklepach. Dzisiejszy świat daje nam wiele możliwości, dlatego warto, abyśmy umieli z nich korzystać. Tylko czy na pewno zakupy przez Internet są takie cool? Oto jak wady tego rozwiązania przeradzają się w zalety.

WADA: Płacenie prze Internet jest narażone na kradzież

Zupełna nieprawda! Tak naprawdę na kradzież narażeni jesteśmy nieustannie. Tym bardziej, jeśli zdecydowaliśmy się wybrać na zakupy i w tłumie osób nie do końca pilnujemy naszej torebki czy portfela. Nie mówiąc już o tym, że chcąc je zrobić, musimy wyciągnąć kartę czy gotówkę. W takich warunkach kradzież to coś naturalnego. Tymczasem internetowe płatności za zakupy są całkowicie bezpieczne, chronione certyfikatami i innymi zabezpieczeniami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nikt nie czyści Ci konta, gdy Ty decydujesz się, które spodnie kupić. Przelew przez Internet jest więc zaletą.

WADA: Czekanie na dostawę trwa takt długo, że już mi się wszystkiego odechciewa

Tymczasem nic bardziej mylnego! Zrobienie zakupów w domu oszczędza dużo więcej czasu, niż tracisz na oczekiwaniu na dany produkt. Oczywiście, jeśli znajduje się on w magazynie, z którego musi jeszcze przebyć drogę do sklepu – takie transakcje potrwają, jednak większość sprzedawców oferuje szybką wysyłkę, w związku z czym nie musisz wychodzić z domu, a zakupy docierają do Ciebie maksymalnie na drugi dzień. Zatem szybkość to zaleta!

WADA: Wszystko jest droższe niż naprawdę

Prawdziwa bzdura! Wręcz przeciwnie, nie musisz płacić za pracownika, który poda Ci towar, ani za osoby, które go skasują. Nie musisz płacić za wynajem lokalu, opłaty itp. Słowem, płacisz za towar, przesyłkę i kilka osób, które i tak normalnie zajmują się magazynowaniem produktów. Jest taniej!

Kupowanie przez Internet staje się coraz bardziej popularne i trudno się dziwić, gdyż każda jego wada, jest natychmiast zamieniana w zaletę, dzięki czemu branża stale się rozwija.