Złoty medal mistrzostw Polski w Tai-Chi dla wykładowcy WSPiA

Złoty medal mistrzostw Polski w Tai-Chi dla wykładowcy WSPiAZłoto i srebro XXIV Międzynarodowych Mistrzostwa Polski Wushu to medale, jakie zdobyła w tym roku dr Dorota Ferenc-Kopeć, wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej specjalizująca się m.in. w prawach człowieka. Tym samym została mistrzem Polski w Tai-Chi kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa Polski zorganizowane zostały w Warszawie. Uczestniczyło w nich blisko 300 najlepszych zawodników z Polski, Europy i Azji.

XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu odbyły się w połowie czerwca 2018 r. Imprezę zorganizował Polski Związek Wushu. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych – dzieci, juniorów i seniorów. Rywalizacja oraz prezentacje umiejętności uczestników obejmowały kilka konkurencji: Kung-Fu, Tai-Chi, Sanda – walki w formule full contact i Qingda – walki w formule light contact oraz pierwszy raz w tym roku w Wing-Chun. O medale walczyło blisko 300 najlepszych zawodników z Polski, Europy i Azji.

W tym roku pokazy swoich umiejętności przygotowała także dr Dorota Ferenc-Kopeć, wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, reprezentująca Rzeszowski Klub Sportowy „Nan Bei – Tygrys”. Pani doktor perfekcyjnie zaprezentowała tradycyjny chiński system ćwiczeń, zdobywając dwa medale. Złoty i tytuł mistrza Polski w formie taijiquan 32 ruchy w kategorii łączonej kobiet i mężczyzn. Drugi medal to srebro i tytuł wicemistrza w formie taijiquan 40 ruchów w kategorii kobiet i mężczyzn. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dr Dorota Ferenc-Kopeć wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski seniorek w Tai-Chi w formach obligatoryjnych 24 i 40.

Dr Dorota Ferenc-Kopeć trenuje Tai-Chi od wielu lat. Regularnie startuje w zawodach, prezentując zdobyte umiejętności. Jej mistrzem jest Zhang Feng Jun, a trenerami utytułowani zawodnicy Tai-Chi: Robert Mrózek oraz Ewa Solarz. Na co dzień pracuje w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Specjalizuje się w prawach człowieka oraz nauce o państwie i prawie. Jest również organizatorem wykładów otwartych w ramach spotkań z wysokimi autorytetami buddyjskimi w WSPiA. Na jej zaproszenie uczelnię odwiedzili m.in. Iwona Kudera, która jako jedna z nielicznych polskich kobiet ma tytuł „Lamy”, Sonam Topdem – przedstawiciel społeczności Tybetańskiej na uchodźstwie, buddyjski duchowny Lama Gursam oraz wielokrotnie Desi Rinpoche, wysoki autorytet buddyjski, były sekretarz Dalajlamy.

Tai Chi to tradycyjny chiński system ćwiczeń oparty na łagodnych ruchach i niewymuszonym, spokojnym oddechu. Wymaga koncentracji i harmonijnej współpracy ducha i umysłu. Pomaga w pełni wykorzystać możliwości intelektualne i fizyczne.Nie przegap:

Historyczny wyczyn sportowca z Krasnego [FOTO]
Rząd pozwolił na treningi grupowe 2 lidze piłkarskiej
Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu
Kolejny mecz międzypaństwowy w naszym regionie! Polacy zagrają w Boguchwale
Piłkarska ekstraklasa znów na Podkarpaciu!
Klub seniora Podkarpackiego ZPN rozpoczął działalność
Piotr Gruszka trenerem Asseco Resovii!
Rajd Rzeszowski: krajowa czołówka vs. zagraniczni goście
Alek Achrem ponownie w Asseco Resovii Rzeszów
Mecz wielkich emocji
Luke Perry nowym libero rzeszowskiej drużyny!
Nie będzie wiosny, jesienią w IV lidze piłkarskiej
Rajd Rzeszowski wyłonił mistrzów
Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania
Piłkarskie derby Rzeszowa w niedzielę
Rafał Buszek zamyka skład Asseco Resovii
Rajd Rzeszowski: będą utrudnienia w ruchu
BDS Instal zostaje z Asseco Resovią na kolejny sezon
5. Rajd Rzeszowiak na początek mistrzostw Podkarpacia
Rewolucja w badaniach piłkarzy
Kiera Van Ryk w KS DevelopRes Rzeszów
244 medale trafiły do rąk młodych pływaków w Krośnie!
Barbara Zakościelna zasila skład rzeszowskich siatkarek
Medale młodych judoków Millenium Rzeszów na Międzynarodowym Turnieju Dzieci w Jaśle
Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018!
Srebro judoki Millenium Rzeszów w Pucharze Polski Seniorów
Judoka Millenium Rzeszów ze srebrnym medalem Pucharu Europy Seniorów!
Sportowiec z Podkarpacia jako pierwszy zdobędzie Diadem Polskich Gór
STS z Asseco Resovią Rzeszów przez kolejne dwa lata
W weekend futsalowe mistrzostwa regionu U-12