Nagroda dla motocykla z Podkarpacia na obchodach 115-lecia marki Harley-Davidson

Nagroda dla motocykla z Podkarpacia na obchodach 115-lecia marki Harley-Davidson0
(0)

Podczas zakończonych w miniony weekend oficjalnych obchodów 115-lecia istnienia firmy Harley-Davidson, które miały miejsce w czeskiej Pradze, polska firma Game Over Cycles (GOC) zdobył nagrodę w konkursie zorganizowanym na imprezie.

Zbudowany przez GOC motocykl The Recidivist zdobył Nagrodę Specjalną w Prague Custom Gallery 2018. Custom Gallery to konkurs motocyklowy, a zarazem najbardziej prestiżowa światowa wystawa modyfikowanych motocykli, których sercem jest amerykański silnik V-Twin i jego pochodne. Zorganizowany w ramach obchodów urodzin marki H-D konkurs był przeprowadzony w nietypowy sposób.

Zasady konkursów typu „custom bike show” umożliwiają każdemu chętnemu konstruktorowi zgłoszenie swojego motocykla do zawodów, jakkolwiek w przypadku Prague Custom Gallery tylko wybrane firmy i ich maszyny zostały zaproszone i dostały możliwość udziału w imprezie. W okresie zimy 2017 – 2018 panel ekspertów złożony z konstruktorów oraz projektantów motocykli, przedstawicieli firmy Harley-Davidson, a także organizatorów obchodów 115. rocznicy istnienia marki H-D, przeprowadził szereg rund selekcyjnych. W ich wyniku wybrano 50 najbardziej niesamowitych maszyn z całego świata, zapraszając ich twórców do udziału w Prague Custom Gallery 2018.

Firma Game Over Cycles otrzymała możliwość zaprezentowania podczas imprezy dwóch swoich motocykli: Recydywistę oraz Fat Maxa. Recydywista to pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Ten customowy Harley oparty na silniku Twin Cam to zdobywca wielu międzynarodowych nagród, w tym pierwszego miejsca w kategorii ”Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show – najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie motocykli customowych na świecie organizowanym na Sturgis Motorcycle Rally – największym zlocie motocyklowym świata (sierpień 2017, Sturgis, USA).

Fat Max to z kolei customowy Harley-Davidson Fat Bob 114” rocznik 2018 z silnikiem H-D Milwaukee-Eight. Tematem przewodnim maszyny i inspiracją jego customizacji są pojazdy z filmów Mad Max. Połączenie nazwy modelu bazowego oraz tytułu filmu dało nazwę pojazdu – Fat Max. Maszyna jest finalistą Battle of the Kings 2018.

Bitwa Królów to organizowane corocznie przez firmę Harley-Davidson międzynarodowe zawody pomiędzy dilerami tej marki na najlepiej zmodyfikowanego Harleya. Motocykl został zmodyfikowany przez Game Over Cycles i zgłoszony do konkursu przez salon Harley-Davidson Rzeszów, którego GOC jest właścicielem. Światowy finał Bitwy Królów 2018 odbędzie się w listopadzie w Mediolanie.

Decyzją jury Nagrodą Specjalną w Prague Custom Gallery został uhonorowany wytatuowany Recydywista. Jest to już dziesiąta nagroda przyznana tej unikatowej maszynie z Polski.

Prague Custom Gallery to pierwsza wystawa o tak ogromnym i globalnym zasięgu w historii budowy motocykli oraz ich personalizacji. Według szacunków organizatorów, w obchodach 115-lecia marki Harley-Davidson w Pradze wzięło udział ponad 60 000 motocyklistów oraz 40 000 innych gości z ponad 70 krajów świata.

Była to największa impreza celebrująca urodziny marki poza obchodami głównymi, które będą miały miejsce na przełomie sierpnia i września w rodzinnym mieście firmy, Milwaukee w USA.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na spektakl „Scenariusz”
Podkarpacie ma swój dziecięcy hymn! [WIDEO]
Kobieta zatrzymana za posiadanie narkotyków
Świąteczna główna wygrana w Ekstra Pensji na Podkarpaciu
Najlepsze imprezy sylwestrowe - sprawdź gdzie się bawić
Wypadek awionetki na lotnisku Jasionka! Trzy osoby ranne!
Pijany sprawca dwóch kolizji zatrzymany przez policjantów
Wojewoda zgadza się na włączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa
Rzeszowska policja poszukuje zaginionej kobiety
Seniorzy stracili 100 tysięcy złotych
47,3 mln zł dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. na inwestycje
Okres sylwestrowo-noworoczny na drogach Podkarpacia: 20 wypadków, zginęły 4 osoby
Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia
Maleje liczba zakażonych koronawirusem w regionie
Uber Eats zawitał do Rzeszowa
Budimex zaprojektuje i zbuduje drogę ekspresową Via Carpatia S19 na odcinku Podgórze – Kamień
Policjantka odznaczona medalem za pomoc ofierze wypadku
Rzeszów będzie miał Park Centralny? To wyborcza propozycja
Mając 2,6 promila kierował toyotą. Spowodował kolizję
Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w osobówkę
Marszałek i wojewoda o sytuacji w podkarpackich szpitalach: żaden związek zawodowy się nie przyznaje
Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania
"Bombowy" żart 19-latka - zapadł wyrok
Przechodzień znalazł ciało mężczyzny
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów z "mieszkaniówek"
Samolotem z Jasionki na letni wypoczynek
Odpowiedzą za prześladowanie związkowców!
Nożownik zaatakował śpiące małżeństwo!
Jeden weekend i 200 kierowców zatrzymanych za prędkość
Medycyna estetyczna - zabiegi dla kobiet w każdym wieku