Marszałek i przewodniczący sejmiku wspólnie o sytuacji w podkarpackiej służbie zdrowia

Marszałek i przewodniczący sejmiku wspólnie o sytuacji w podkarpackiej służbie zdrowiaMarszałek Władysław Ortyl i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz członek zarządu województwa Stanisław Kruczek spotkali się z dziennikarzami, aby przekazać najświeższe informacje, dotyczące sytuacji w podkarpackiej służbie zdrowia.

– Zgłosiłem swoją pełną gotowość do udziału w mediacjach – podkreślał marszałek Władysław Ortyl.

– Zapraszam na jutrzejsze sesje sejmiku poświęcone służbie zdrowia – mówił przewodniczący Jerzy Cypryś.

A oto informacja Zarządu Województwa Podkarpackiego:

Zarząd Województwa Podkarpackiego niezmiennie apeluje o powrót pielęgniarek, położnych oraz pozostałego personelu medycznego do łóżek chorych. Mając na uwadze dobro pacjentów, którzy najbardziej odczuwają skutki zaistniałej sytuacji, marszałek Władysław Ortyl, członek zarządu Stanisław Kruczek oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś podczas briefingu prasowego 9 lipca br. zwrócili się do pracowników jednostek służby zdrowia – podległych samorządowi województwa – o odpowiedzialność oraz zachowanie zasad etyki zawodowej.

Wyznaczony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mediator zmienił termin planowanej mediacji, po uzgodnieniu ze stronami. Termin ten – za zgodą stron – został przeniesiony z pierwotnie planowanej środy, na czwartek 12 lipca, na godzinę 9.00.

Marszałek Władysław Ortyl wystąpił do stron o zgodę na udział w mediacjach. Tym samym marszałek zgłosił także swoją gotowość do osobistego udziału w mediacjach.

Przypominamy, że rozwiązania płacowe i organizacyjne, które zostaną wypracowane ze związkami zawodowymi w Szpitalu Klinicznym nr 2 jako wynik mediacji, będą mieć zastosowanie we wszystkich szpitalach wojewódzkich.

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie ze 191 zwolnień lekarskich, przedstawionych przez personel medyczny w ubiegły piątek, obecnie jest ich 118. W Wojewódzkim Szpitali im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu z 217 zwolnień w piątek, na dziś jest 94.

W obu szpitalach normalnie działa SOR, w Tarnobrzegu funkcjonuje chirurgia, a podnoszona jest interna. W Rzeszowie wzmocnione zostało ambulatorium ortopedyczne działające przy stacji Pogotowia Ratunkowego.

Marszałek Województwa Podkarpackiego wystąpi do dyrektora Podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia, aby rozważył możliwość sfinansowania świadczeń dla szpitali, które w obecnej sytuacji dodatkowo przyjmują pacjentów, ponad wyznaczone limity.

Już jutro, czyli 10 lipca 2018 roku, odbędą się dwie nadzwyczajne sesje sejmiku poświęcone sprawom służby zdrowia. Pierwsza z sesji rozpocznie się o godzinie 16.00. W jej porządku znajdzie się informacja na temat funkcjonowania podkarpackiej służby zdrowia, a także informacja o działaniach zarządu województwa i wojewody podkarpackiego podjętych w sprawie rozwiązania problemów w służbie zdrowia na Podkarpaciu. Pierwsza sesja zwoływana jest na wniosek Klubu Radnych PIS.

Druga z sesji nadzwyczajnych planowana jest na godz. 18.00. Zwoływana jest ona na wniosek radnych opozycji. W jej trakcie zaplanowany został punkt poświęcony informacji zarządu województwa na temat bieżącej sytuacji w jednostkach służby zdrowia podległych marszałkowi województwa oraz debata na temat przedstawionej informacji zarządu.

Zarząd Województwa zwróci się do Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego o zwołanie spotkania, poświęconego sytuacji w podkarpackiej służbie zdrowia.Nie przegap:

Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej
Skandal! Otruto pszczoły w podrzeszowskiej pasiece!
Sieć B&B Hotels zawitała do Rzeszowa
Jadący na szkolenie policjant zatrzymał pijanego kierowcę
Zakłady w Gniewczynie wznowią produkcję?
Michał Szpak gwiazdą 10. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”
Okres sylwestrowo-noworoczny na drogach Podkarpacia: 20 wypadków, zginęły 4 osoby
Od środy żłobki i przedszkola w Rzeszowie będą otwarte
Podkarpaccy policjanci w #GaszynChallenge
Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa
Planowanie obwodnic Przemyśla, Kolbuszowej i Nowej Dęby czas zacząć
Kolbuszowa 2.0 - wielkie wydarzenie w małym mieście już wkrótce
48 milionów będzie kosztować rewitalizacja zbiornika na Wisłoku
Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”
Pijany 38-latek awanturował się w kościele
Miał mieć kradziony rower, wpadł na uprawie marihuany
Centralne Pokazy Lotnicze w sierpniu
Zmarł prof. Antoni Pieniążek, wieloletni wykładowca i przyjaciel WSPiA
Kolejny ważny krok w stronę Via Carpatia
Policjanci po służbie zatrzymali pijanego motorowerzystę
Koncert z cyklu „Czwartki Jazzowe - kontynuacja”
W Rzeszowie zaczęła działać wypożyczalnia elektrycznych jednośladów
Złodzieje w rękach policji
Rozbił auto na znaku drogowym i… to wideo trzeba zobaczyć
Kolejny pożar domu mieszkalnego
132 osoby pod kontrolą na Podkarpaciu. Wszystkie są zdrowe
Trudna sytuacja Fundacji Felineus z Rzeszowa. Jest zbiórka
Od 1 czerwca miejskie autobusy będą jeździć jak przed epidemią
Wybory na Podkarpaciu: ogromne zwycięstwo Andrzeja Dudy
Kombinezony i środki do dezynfekcji – kolejne zakupy na Podkarpaciu