FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z Podkarpacia

FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z PodkarpaciaNowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą.

Z samego Podkarpacia będzie można dojechać do ponad 30 miast w ramach 7 linii, m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Kielc, Tarnowa, Radomia, Berlina czy Hamburga. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych, m.in. na dworcu autobusowym PKS Rzeszów.

– Nasza nowa siatka połączeń obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Sandomierz, Ciechocinek czy Przemyśl – komentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska

Nowa siatka połączeń zakłada większą częstotliwość przejazdów z mniejszych, bądź słabiej skomunikowanych miejscowości. Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach.

Nowe trasy FlixBusa

Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Częstochowa, Kraków-Cieszyn, Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz oraz Kraków-Szczecin. 12 lipca ruszą 3 kolejne trasy: Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań oraz Warszawa-Rybnik m.in. przez Częstochowę i Katowice. Od 19 lipca natomiast będzie można wyruszyć w podróż na trasie Warszawa-Kielce.

Z nowej siatki połączeń skorzystają także mieszkańcy Podkarpacia – w ramach nowych połączeń będą mogli dojechać do ponad 30 miast w ramach 7 linii. Z województwa podkarpackiego dotrzemy bezpośrednio między innymi do Warszawy, Trójmiasta, Kielc, Tarnowa, Opola, Radomia czy Sandomierza oraz do kilku europejskich miast takich jak Berlin, Hamburg czy Bratysława. Dojedziemy również na lotnisko w Wiedniu.

Dodatkowe korzyści dla pasażerów

FlixBus oferuje szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą między innymi: bezpłatny dostęp do Wi-Fi, sporo miejsca na nogi czy system rezerwacji miejsc. Bilety na przejazdy można kupić w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 5 złotych na trasach krajowych, a podczas promocji nawet od 99 groszy na stronie internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Co więcej, FlixBus posiada w Polsce blisko 200 aktywnych punktów sprzedaży stacjonarnej, w tym 8 w województwie podkarpackim (m.in. w Rzeszowie na dworcu autobusowym PKS Rzeszów oraz w Przemyślu w Biurze Handlowo-Usługowo-Turystycznym Samaj).

Aby zakup biletów był jeszcze szybszy i bezpieczniejszy, FlixBus wprowadził usługę Google Pay w aplikacji mobilnej na Androida, a wkrótce bilety będzie można kupić także na pokładzie autobusu. Firma planuje w kolejnych latach rozpocząć działalność na Ukrainie oraz w krajach bałtyckich, dzięki czemu Polska stanie się jeszcze istotniejszym punktem komunikacyjnym na mapie całego FlixBusa.Nie przegap:

Jakich umiejętności miękkich szukają pracodawcy?
Zdobądź Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Rzeszowie
Stara Szwalnia – zniszczony obiekt odzyskał życie!
Firma MEGARON poszukuje kadry kierowniczej
47,3 mln zł dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. na inwestycje
Szansa dla niepełnosprawnych. RARR zaprasza na bezpłatne szkolenia i płatne staże
„Dworzysko” jest wspaniale przygotowane [ROZMOWA]
Skuteczne procesy windykacji w przedsiębiorstwie
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Największy w Polsce latający frachtowiec będzie miał bazę na lotnisku w Jasionce
Pod Rzeszowem powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa
Milionowe inwestycje i 400 nowych miejsc pracy
Black Friday w Centrum Handlowym Auchan Krasne
Dlaczego warto inwestować?
Przełamywanie stereotypów w firmie JPB Systeme
Polska Grupa Lotnicza zbuduje w Rzeszowie bazę techniczną dla samolotów
750-tysięczny pasażer na lotnisku w Jasionce
Chcesz kupić produkty od rolników? Sprawdź internetowy bazarek!
Na Podkarpaciu startuje projekt, który łączy branżę lotniczą z walorami turystycznymi regionu
Jakie umiejętności przydadzą się w pracy handlowca?
Jesień 2019 to nowa odsłona CH Plaza Rzeszów
Uwaga, oszuści! Tym razem ostrzeżenie wysłał ZUS!
HR ARENA – wyjątkowe spotkanie praktyków HR w południowo-wschodniej Polsce!
Podkarpackie: Ponad 650 mln zł wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej
5G w Rzeszowie! Znamy pierwszą oficjalną lokalizację!
60 tysięcy dolarów w... kieszeni
Firma Dohmeyer Mielec poszukuje pracownika
Minister Jadwiga Emilewicz w Aeropolis: Trzeba dokończyć ideę budowy COP
Mieszkańcy Podkarpacia złożyli rekordową ilość elektronicznych PITów
Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce