Prowadzisz warsztat samochodowy? Zobacz, jak obniżyć koszty eksploatacyjne

Prowadzisz warsztat samochodowy? Zobacz, jak obniżyć koszty eksploatacyjneProwadząc swój warsztat samochodowy na pewno zauważyłeś, że koszty eksploatacyjne potrafią dać w kość. Szczególnie bolesne bywają rachunki za prąd, bo czego jak czego, ale energii elektrycznej zużywa się w warsztacie całkiem sporo. Czy w takim razie właściciele warsztatów znaleźli się w sytuacji bez wyjścia i muszą płacić niebotyczne sumy za rachunki za prąd? Nie uznajemy takiego scenariusza. Zobacz, co możesz zrobić i co osobom takim jak ty radzi rzeszowski sprzedawca energii – Po Prostu Energia.

Proste rozwiązania bywają najlepsze

Zacznijmy od najbardziej oczywistego rozwiązania, czyli wymiany żarówek. Być może wydaje ci się, że to banał, ale dopóki tego nie zrobisz, nie uświadomisz sobie, jak wiele na tym tracisz. Czy wiesz, że „zwykłe” 72-watowe świetlówki zużywają prawie tyle samo prądu, co 40-calowy telewizor? Zdecydowanie bardziej opłaca się zainstalować diody LED, które emitują światło o takim samym natężeniu, a pobierają tylko 24 W. Instalując oświetlenie LED zyskasz nawet więcej, bo dzięki jego długiej żywotności nie będziesz musiał go wymieniać przez następne 10 lat.

Niech światło wyłącza się samo, kiedy wychodzisz z pomieszczenia

Kolejny oczywisty sposób na oszczędność energii to gaszenie niepotrzebnego oświetlenia. Nie każemy ci jednak o tym pamiętać – czujnik ruchu będzie to robił za ciebie. W warsztacie samochodowym jest kilka pomieszczeń z dużą rotacją, np. biuro. Czujniki ruchu rozwiążą problem niepotrzebnego zużycia prądu i zmniejszą sumę, która widnieje na twoich rachunkach za prąd.

Sprawdź, którędy ucieka ci energia

W celu zmniejszenia wydatków na energię warto też sprawdzić szczelność drzwi i okien, aby zminimalizować straty ciepła. Upewnij się również, że nie zastawiasz grzejników.

Powiedz pracownikom, jakie są ich obowiązki

Statystyki mówią, że jeśli twój warsztat zatrudniałby 10 pracowników, z których każdy wiedziałby dokładnie, co ma robić, mogłoby ci to przynieść oszczędności rzędu 6 500 zł rocznie. Wszystko dlatego, że jasny podział obowiązków przekłada się na bardziej przemyślane zużycie energii. Upewnij się więc, że twoi pracownicy wiedzą, co do nich należy.

Ponad 50% mniejsze koszty prądu w zamian za remont dachu

To rozwiązanie jest tylko dla tych, którzy są w stanie sporo zainwestować, żeby w dłuższej perspektywie zaoszczędzić energii więcej, niż przy stosowaniu jakiegokolwiek innego rozwiązania. Mowa o luksferach zamontowanych w dachu. Luksfery to tzw. „szklane pustaki”, wykorzystywane do wypełniania konstrukcji stropowych. Najprościej mówiąc, pełnią funkcję okien w dachu. Jeśli w twoim warsztacie uda się zamontować 8-10 2-warstwowych luksferów o wymiarach 1 m x 1 m każdy, zaoszczędzisz za prądzie ponad 50%, bo w środku będzie tak jasno, jak na zewnątrz. Oświetlenie będziesz włączał tylko okazjonalnie, przede wszystkim w zimie.

Co właścicielom warsztatów radzi sprzedawca prądu Po Prostu Energia?

Działaniem, które przyczyni się do długoterminowych oszczędności twojego warsztatu w Rzeszowie jest wybór odpowiedniego sprzedawcy prądu. Dobry sprzedawca pomoże ci dopasować odpowiednią taryfę i doradzi ci, jak oszczędzać energię. Firma Po Prostu Energia radzi, aby przed zakupem porównać oferty kilku sprzedawców i wybrać tę, która pozwoli na największe oszczędności. Podkreśla jednak, żeby nie dać się zwieść krzyczącym nagłówkom obiecującym obniżenie kosztów, które w rzeczywistości są tylko pustymi chwytami marketingowymi. Dlatego wejdź na stronę Po Prostu Energia i oblicz z pomocą kalkulatora, ile naprawdę możesz zaoszczędzić.Nie przegap:

Komendant Henryk Moskwa otrzymał nominację generalską
Mając 2,6 promila kierował toyotą. Spowodował kolizję
Tragiczny wypadek z udziałem pieszego
Za "Kulisami" Rzeszowa
Awaryjne lądowanie awionetki na autostradzie A4 [FOTO, WIDEO]
"Rynek pracy w obliczu koronawirusa" – debata online ekspertów WSIiZ
Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań
Rowerzyści potrąceni na przejeździe dla jednośladów
Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR
Na czym polega rehabilitacja dzieci?
Koronawirus: pierwszy przypadek w regionie, to Łańcut
Prezydent Tadeusz Ferenc rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu
Pijany kierowca sprawcą wypadku
Tragiczny wypadek na S19. Nie żyje 36-latek
Rekordowe pierwsze półrocze na lotnisku w Jasionce
Rzeszów mówi #TAKdlaPszczół! Powstaje „Pasieka w sercu miasta”
Oficjalnie: Poręba, Rzońca i Łukacijewska w PE!
Bezpieczniej przez tory na Podkarpaciu
Jest program 100 obwodnic. Co na Podkarpaciu?
Pierwsze szkolenie dla pracodawców podkarpackich terytorialsów
Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek
Nie zgłosił wwożonych do Polski pieniędzy. Sporo go to kosztowało
Pijany sprawca dwóch kolizji zatrzymany przez policjantów
Dachowali peugeotem. Uciekli, bo byli pijani
1400 pątników wyruszyło na Jasną Górę
Tragiczny finał poszukiwań 35-letniego mężczyzny
Wakacje 2018 na Podkarpaciu: ponad 150 mniej wypadków, niż przed rokiem
W Rzeszowie dyskutowano o budżecie UE dla Polski i Podkarpacia
Strażnicy Graniczni zatrzymali mordercę
Gigantyczna pomoc z Ropczyc dla szpitala w Łańcucie