Rusza budowa hotelu w Jasionce

Rusza budowa hotelu w Jasionce0
(0)

Już niebawem, bo w 2019 roku w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce oraz w pobliżu portu lotniczego powstanie nowoczesny hotel. Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopaty na działce gdzie powstanie budynek.

W krótkiej uroczystości wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

– Niezmiernie cieszy mnie fakt, że hotel najnowszej generacji powstanie w miejscu szczególnym dla mojego regionu. W samym sercu Doliny Lotniczej, w otoczeniu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego G2A Arena oraz potentatów z branży lotniczej, którym ułatwiamy funkcjonowanie wciąż rozbudowując niezbędną infrastrukturę – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. – Nowa droga lotniskowa, w przyszłości komunikacja kolejowa – będą kolejnym impulsem dla nowych inwestycji. Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego.

Inwestorem jest firma Chopin Airport Development, a budową hotelu zajmie się firma Erbud.

– Potencjał jaki widzimy w regionie, wynikający zarówno z rozwoju rzeszowskiego lotniska, jak też bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego, daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces. Mówił również otym premier Mateusz Morawiecki obecny przy podpisaniu umowy franczyzowej ws. hotelu Holiday Inn Express podczas ostatniego Kongresu 590 w Rzeszowie. Premier nie ukrywał zadowolenia, że taki obiekt powstanie właśnie na Podkarpaciu, co w konsekwencji przyczyni się do wsparcia rozwoju Polski Wschodniej – powiedział Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu

– Lokalizacja hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma ogromne znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia, a w naszych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów.
To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej. Wierzę, że marka Holiday Inn Express szybko zyska ich uznanie – mówi Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– To już dziesiąty hotel realizowany przez naszą grupę w ciągu ostatnich trzech lat. Naszymi partnerami są największe sieci hoteli, w tym Hilton czy Radisson Blu. Hotel czwartej generacji Holiday Inn Express należący do sieci InterContinentalHotels będzie naszym kolejnym innowacyjnymprojektem realizowanym dla tego prestiżowego sektora. Potwierdza to wysoką renomę, jaką Grupa ERBUD cieszy się wśród najbardziej wymagających inwestorów – mówi Józef Zubelewicz, Członek Zarządu ERBUD S.A. – Cieszymy się, że będziemy mogli potwierdzić nasze wysokie kompetencjewynikające z 28-letniego, międzynarodowego doświadczenia na rynku budownictwa kubaturowego. Budowa hotelu, podobnie jak wszystkich innych naszych projektów, zostanie zrealizowana w zgodzie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Hotel, który powstanie czyli Holiday Inn Express będzie obiektem najnowszej, czwartej generacji. Jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych w świecie nowych technologii. Hotel będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi. Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

Kierowca z Rzeszowa znalazł OC za 260 zł! Sprawdzamy najtańsze OC w porównywarce ubezpieczeń Mubi
Rośliny lecznicze znane i nieznane
Pijany 38-latek awanturował się w kościele
W sobotę w Rzeszowie demonstracja "Solidarni z Białymstokiem"
Black Hawk nad Rzeszowem wzbudzał zainteresowanie. To ćwiczenia Policji
Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Rozbił mercedesa
Nowatorskie studia prowadzone razem z przedsiębiorcami. Studenci dostaną 14 000 zł na rękę za staże ...
Posła Masłowskiego nie dla cen paliwa
Próbował okraść salon jubilerski. Poszukiwania sprawcy
Tragiczny pożar w Hucie Starej
Epidemia na Podkarpaciu powoli gaśnie. Region tarnobrzeski centrum zachorowań
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO W WOLI CICHEJ
Kwarantanna na plebanii parafii św. Józefa w Rzeszowie
Ukradł ponad 200 tabliczek czekolady
W Sylwestra włamał się do autobusu. Grozi mu 10 lat
Rozbite grupy generowały milionowe straty
Technika montażu fototapet
Rzeszowski Dom Kultury kolęduje dla chorego Michałka z Rzeszowa
Policjanci z Ustrzyk zorganizowali zbiórkę krwi
Fototapety do pokoju nastolatki - co wybrać?
Ciągnik przygniótł 68-latka. Interwencja LPR
Historyczny wyczyn sportowca z Krasnego [FOTO]
Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki
Wybierz się na trekking w Bieszczady
Znaleźli w lesie… obraz z Jezusem!
Areszt dla podejrzanych o rozbój na taksówkarzu
Folia na okna. Jakie są rodzaje folii i jak prawidłowo ją przyklejać
Podkarpaccy pacjenci czekają, a szanse na życie topnieją?
Planujesz urlop w Rzeszowie? Zobacz gdzie się zatrzymać
Oświadczenie Zarządu Województwa Podkarpackiego w sprawie protestu w szpitalach [WIDEO]