Rusza budowa hotelu w Jasionce

Rusza budowa hotelu w Jasionce0
(0)

Już niebawem, bo w 2019 roku w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce oraz w pobliżu portu lotniczego powstanie nowoczesny hotel. Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopaty na działce gdzie powstanie budynek.

W krótkiej uroczystości wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

– Niezmiernie cieszy mnie fakt, że hotel najnowszej generacji powstanie w miejscu szczególnym dla mojego regionu. W samym sercu Doliny Lotniczej, w otoczeniu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego G2A Arena oraz potentatów z branży lotniczej, którym ułatwiamy funkcjonowanie wciąż rozbudowując niezbędną infrastrukturę – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. – Nowa droga lotniskowa, w przyszłości komunikacja kolejowa – będą kolejnym impulsem dla nowych inwestycji. Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego.

Inwestorem jest firma Chopin Airport Development, a budową hotelu zajmie się firma Erbud.

– Potencjał jaki widzimy w regionie, wynikający zarówno z rozwoju rzeszowskiego lotniska, jak też bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego, daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces. Mówił również otym premier Mateusz Morawiecki obecny przy podpisaniu umowy franczyzowej ws. hotelu Holiday Inn Express podczas ostatniego Kongresu 590 w Rzeszowie. Premier nie ukrywał zadowolenia, że taki obiekt powstanie właśnie na Podkarpaciu, co w konsekwencji przyczyni się do wsparcia rozwoju Polski Wschodniej – powiedział Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu

– Lokalizacja hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma ogromne znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia, a w naszych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów.
To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej. Wierzę, że marka Holiday Inn Express szybko zyska ich uznanie – mówi Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– To już dziesiąty hotel realizowany przez naszą grupę w ciągu ostatnich trzech lat. Naszymi partnerami są największe sieci hoteli, w tym Hilton czy Radisson Blu. Hotel czwartej generacji Holiday Inn Express należący do sieci InterContinentalHotels będzie naszym kolejnym innowacyjnymprojektem realizowanym dla tego prestiżowego sektora. Potwierdza to wysoką renomę, jaką Grupa ERBUD cieszy się wśród najbardziej wymagających inwestorów – mówi Józef Zubelewicz, Członek Zarządu ERBUD S.A. – Cieszymy się, że będziemy mogli potwierdzić nasze wysokie kompetencjewynikające z 28-letniego, międzynarodowego doświadczenia na rynku budownictwa kubaturowego. Budowa hotelu, podobnie jak wszystkich innych naszych projektów, zostanie zrealizowana w zgodzie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Hotel, który powstanie czyli Holiday Inn Express będzie obiektem najnowszej, czwartej generacji. Jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych w świecie nowych technologii. Hotel będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi. Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami.

Jak czujesz się po przeczytaniu tej wiadomości?

Kliknij w serduszko i wyraź swoje emocje.

Wynik głosowania: 0 / 5. Licznik głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.Nie przegap:

13 kierowców straciło prawa jazdy
Prezent dla nastolatka - co kupić, aby był zadowolony?
Oblicz samodzielnie datę porodu! Zobacz, jak to zrobić
DESIGN + nad Wisłokiem
Czym tak naprawdę jest plan inwestycyjny?
Policjanci poszukiwali 13-letniej dziewczyny
Oszukał "na policjanta". 21-latek zatrzymany
Rola współczesnego terapeuty
Finał Konkursu „Podkarpacie tutaj mieszkam”
Młody mężczyzna z koronawirusem w szpitalu w Mielcu
Minister Jadwiga Emilewicz w Aeropolis: Trzeba dokończyć ideę budowy COP
Folia na okna. Jakie są rodzaje folii i jak prawidłowo ją przyklejać
Jedenaście rannych po zderzeniu osobówki z busem!
Zalane mieszkanie przez sąsiada czy dom przez nawałnicę. Jak osuszyć pomieszczenia własnego lokum?
PIT-37 2017/2018 - rozliczenie przez internet
Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia
Z Wisłoka wyłowiono ciało mężczyzny
Rzeszów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W niedzielę w Rzeszowie utrudnienia w ruchu
Nowatorskie studia prowadzone razem z przedsiębiorcami. Studenci dostaną 14 000 zł na rękę za staże ...
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie
Czy z zajęciem komorniczym można wziąć pożyczkę?
Tragiczny wypadek w Wielopolu Skrzyńskim
Imigranci jechali 3 dni w ciężarówce, wpadli na Podkarpaciu
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z 1997 r. – pierwsza ustawa zasadnicza wolnej Polski
Medale Mistrzostw Europy Show Dance w Genui dla Zespołów Kornele i T8!
Trwają poszukiwania 48-letniego mieszkańca Dynowa
Pieniądze na oczyszczalnię ścieków w Berezce
Komendant Henryk Moskwa otrzymał nominację generalską
Dwa nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu