Rajd Rzeszowski: krajowa czołówka vs. zagraniczni goście

Rajd Rzeszowski: krajowa czołówka vs. zagraniczni gościeW drugi weekend sierpnia, za sprawą 27. Rajdu Rzeszowskiego, stolicą Województwa Podkarpackiego znów zawładną samochody rajdowe. Na opublikowanej dziś liście zgłoszeń znalazło się łącznie 79 załóg, w tym cała czołówka polskich kierowców rajdowych oraz kilku zagranicznych gości.

Poza współczesnymi samochodami, które walczyć będą o zwycięstwo w Rajdowym Pucharze Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, na trasie rajdu, po raz pierwszy w historii, będzie można podziwiać także całą plejadę samochodów historycznych.

Listę zgłoszeń otwiera posiadający priorytet FIA, startujący z rumuńską licencją Włoch – Simone Tempestini, którego pilotować będzie Rumun Sergiu Itu. Załoga pojawi się na starcie w nieoglądanym jeszcze na polskich odcinkach specjalnych Fiacie Abarth 124 Rally (RGT). Numer dwa na swój samochód naklei rzeszowianin Grzegorz Grzyb, który po doskonałym występie (3. miejsce) w ostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy – Rally di Roma Capitale, wydaje się być głównym faworytem do zwycięstwa. W walce o jak najlepszy wynik pomagać mu będzie pilot Bogusław Browiński. Polska załoga słowackiego zespołu Rufa Sport wsiądzie do Skody Fabii R5. Takim samym samochodem wystartuje, ustawiona z trójką, załoga łotewskiego team’u Sports Racing Technologies – Nikolay Gryazin / Yaroslaw Fedorow, etatowi uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Europy i pechowcy z ubiegłego roku, którzy 26. Rajd Rzeszowski zakończyli wypadając z trasy na pierwszy przejeździe OS Lubenia.

Kolejne dwie pozycje na liście zajmują załogi jeżdżące Fordami Fiesta R5 – od roku nie widziany na polskich oesach Łukasz Habaj, w parze z Danielem Dymurskim, oraz Czech Ondrej Bisaha. Numer siedem otrzymali liderzy RSMP Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń (Skoda Fabia), a numer osiem wiceliderzy Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta). Kolejne pozycje na liście to załoga Skoda Polska Motorsport, czyli Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Fabia), Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta), Łukasz Byśkiniewicz z Maciejem Wisławskim (Hyundai i20), Dariusz Poloński i Łukasz Sitek oraz Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (obie załogi w Fordzie Fiesta). W rajdzie wystartuje łącznie jedenaście samochodów grupy R5 i jeden RGT.

W barwach zespołu Subaru Poland Rally Team, po ponad rocznej przerwie, znów zobaczyć będzie można Rajdowego Mistrza Polski z 2014 roku – Wojciecha Chuchałę, na którego powrót do regularnych startów czekają kibice w całej Polsce. Jego obecność z pewnością podniesie poziom rywalizacji w klasie OPEN N. Start w rzeszowskich zawodach zapowiedziała też krajowa czołówka kierowców samochodów napędzanych na jedną oś, z liderami RSMP Kacprem Wróblewskim i Jackiem Spentanym (Peugeot 208) na czele.

Do Rajdowego Pucharu Europy (FIA ERT) zgłosiło się 18 zawodników, do rundy Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Rajdach (FIA CEZ) 17 zawodników, a o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski walczyć będzie 40 zawodników.

Nie zabraknie też liderów Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski startujących prawdziwymi legendami rajdów. Subaru Legacy, Fiat Abarth 131 Rally, Toyota Corolla GT-Four, Saab 96 V4, Audi Quattro – to tylko niektóre z 37 samochodów historycznych, które pojawią się na trasie.

27. Rajd Rzeszowski rozegrany zostanie w dniach 9-11 sierpnia 2018. Przed zawodnikami 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 175 kilometrów. Na załogi Motul HRSMP, którzy ściganie rozpoczną od odcinka specjalnego w Rzeszowie, czeka około 100 km prób.Nie przegap:

Bezpieczniej przez tory na Podkarpaciu
Rozbił auto na znaku drogowym i… to wideo trzeba zobaczyć
Unikalna inwestycja w Bieszczadach nagrodzona!
Marszałek i wojewoda o sytuacji w podkarpackich szpitalach: żaden związek zawodowy się nie przyznaje
Okres sylwestrowo-noworoczny na drogach Podkarpacia: 20 wypadków, zginęły 4 osoby
Trwają poszukiwania 20-letniego mężczyzny
Stara Szwalnia – zniszczony obiekt odzyskał życie!
Rzeszowska „Solidarność” popiera Wojciecha Buczaka na Prezydenta Miasta Rzeszowa
Jadący na szkolenie policjant zatrzymał pijanego kierowcę
Uciekł z miejsca kolizji. Zostawił jednak tablice rejestracyjne
Magda Hawryła zostaje w Rzeszowie
Koronawirus: pierwszy przypadek w regionie, to Łańcut
Ogromne zniszczenia po powodzi. Jaka jest aktualna sytuacja?
Koronawirus dotarł do Urzędu Marszałkowskiego
Z Rzeszowa pociągiem dojedziemy na Słowację
Alarmy bombowe zakłóciły maturę w regionie
Rajd Rzeszowski: będą utrudnienia w ruchu
Przywłaszczyła 181 leasingowanych samochodów
Akcja SMOG: skontrolowanych 1715 pojazdów
Policyjne patrole rowerowe wyruszyły na ulice Rzeszowa
Nie będzie wiosny, jesienią w IV lidze piłkarskiej
Dzisiaj skończą się upały, trzeba jednak uważać na burze
Prezydent Rzeszowa zwolnił rodziców z opłaty stałej za żłobki
Autostrada A4: policja pokazała korytarz życia
Troć żyje w Wisłoce. Piękny okaz trafił wędkarz pod Dębicą
Od 1 czerwca miejskie autobusy będą jeździć jak przed epidemią
Jedenaście rannych po zderzeniu osobówki z busem!
Kolbuszowa 2.0 - wielkie wydarzenie w małym mieście już wkrótce
Tragiczny pożar altanki. Nie żyje kobieta
Na Podkarpaciu zostaną ustawione Ławki Niepodległości