Pokaz specjalny Dywizjonu 303 w G2A Arena

Pokaz specjalny Dywizjonu 303 w G2A ArenaJuż 29.08. 2018 w G2A Arena, w ramach Kongresu 60 milionów – Globalny Zjazd Polonii uczestnikom wydarzenia zostanie zaprezentowany pokaz wybranych fragmentów międzynarodowej produkcji „DYWIZJON 303”, oraz making off filmu, który swą premierę będzie miał na stulecie lotnictwa polskiego i stulecie brytyjskiego Royal Air Force. Prawdziwa historia Dywizjonu 303 inspirowana bestsellerem „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera. Spotkanie poprowadzi Ambasador filmu Angelika Jarosławska. Podczas projekcji obecni będą także Goście Specjalni.

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

Ideą leżącą u podstaw Kongresu jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

Na rok 2018 zaplanowano dwie edycje Kongresu. Pierwsza z nich, która miała miejsce w dniach 9-10 lutego 2018 r. w Miami na Florydzie okazała się ogromnym sukcesem, gromadząc blisko 200 gości z 11 krajów.

Podczas drugiej edycji Kongresu zaplanowano 14 paneli dyskusyjnych, które oscylować będą wokół takich zagadnień jak: Polskie Marki na rynku międzynarodowym – etyka w relacjach biznesowych, budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, międzynarodowe doświadczenie młodych Polaków, rozwijająca się nowoczesna Polska – co mogą sobie zaoferować?, marketing i promocja regionu, sport, jako katalizator najlepszych cech narodowych, Polska innowacja jako produkt eksportowy – działania rządu wspierające Polaków (fundusze dla przedsiębiorców), nowe Trójmorze i program Polska 3.0 współpraca transgraniczna, transfer wiedzy i innowacji, bezpieczeństwo energetyczne i Nowy Jedwabny Szlak, Polki w Światowym Biznesie – Kobieca strona przedsiębiorczości, „Zrodzeni do szabli” – Polska szabla i polski bagnet oraz stojące za nimi wartości – historia, tradycja, kultura i honor, bezpieczeństwo Polski i Polaków, MARKA POLSKA – współpraca międzynarodowa polskich przedsiębiorców – budowanie dobrych praktyk, rola kościoła w budowaniu wspólnoty wśród Polonii na wszystkich kontynentach, współpraca regionów, rola placówek dyplomatycznych i organizacji w budowaniu partnerstwa miast i regionów oraz jak zjednoczyć 60mln – inicjatywy łączące Polaków – media i organizacje polonijne.

Rejestracja i informacje o wydarzeniu: www.60mln.plNie przegap:

4. FESTIWAL KINOLUB JUŻ WKRÓTCE!
W Rzeszowie zakupy w Biedronce zrobisz online. Również w niedziele
To nożownicy poszukiwani w całym regionie!
Biskupi: trzeba potępić represje wobec zarażonych koronawirusem
Regio Resovia – pierwszy tego rodzaju i na taką skalę projekt w kraju
Motocyklista zginął w wypadku w Jasionce
Pięć karetek transportowych już na podkarpackich drogach
Areszt tymczasowy za ugodzenie brata nożem!
Muzyczna uczta na Koncercie Noworocznym [FOTO]
Zabił swojego wujka? Policja szuka 46-latka
Tragiczny finał wypoczynku nad wodą
Strażacy stawiają namioty przed rzeszowskimi szpitalami
Trwają poszukiwania 20-letniego mężczyzny
Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci na Letni Wypoczynek
Akcja "SMOG". Skontrolowali ponad 2 tys. pojazdów
By w nowych podkarpackich tunelach było bezpiecznie
Policjanci poszukują 40-letniego mieszkańca Rzeszowa
W Rzeszowie powstała siłownia plenerowa od Nestlé
XXIII Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków 2 czerwca
Kolorowe Bulwary! Festiwal Youthest już za nami!
Rzeszowska „Solidarność” popiera Wojciecha Buczaka na Prezydenta Miasta Rzeszowa
Jesień 2019 to nowa odsłona CH Plaza Rzeszów
Nowoczesny obiekt będzie służył mieszkańcom powiatu rzeszowskiego
Świąteczna główna wygrana w Ekstra Pensji na Podkarpaciu
Komendant Henryk Moskwa otrzymał nominację generalską
Winobranie na Podkarpaciu dobiega końca
Imponujące projekty w Muzeum – Zamek w Łańcucie
Henry David’s Gun zagrają w Rzeszowie
Marszałek Elżbieta Witek z wizytą na Podkarpaciu
Wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury laureatami międzynarodowego konkursu